Fantastické vítězství nad favoritem!!!

Neskutečným výkonem ml.žákyně pokřtily euroligovou halu BK BRNO (IMOS), ve které porazily favorizovaný celek Brna, který v letošní sezóně prohrál pouze 1 x v Prostějově 82:63 v základní části a v extralize pouze v Hradci Králové 64:50. V této hale Jičín v novodobé historii ještě nehrál a na výkon, který děvčata v Brně zanechala bude Brno ještě dlouho v černých myšlenkách vzpomínat....

Za tento fantastický výkon si všechny hráčky zaslouží nejen pochvalu, ale vyznamenání. Radost z tohoto vítězství byla dokonce výrazně větší, než z postupu do extraligy. Porazit takový tým na jejich domácí půdě, navíc výkonem, kdy vyhrajeme poslední čtvrtinu 5:23 je pro naše holky výborný úspěch, navíc, když z desti hráček jsou čtyři ještě minižákyně. Pozitivní však na výsledku není ani tak vítězství, ale to, že jsme dokázali ubránit brněnské hráčky a dovolit jim pouze 42 bodů, v poslední čtvrtině pouze 5. Výborný výkon předvedla Rychetníková (8,9 bodů/zápas v lize), která v poslední části hry zcela vymazala klíčovou hráčku soupeře Vitulovou (22,4 bodů/zápas v lize). Výškový rozdíl těchto hráček je více jak 15 cm.
     Vítězství nám dalo naději uhrát ještě přímý postup do ligy pro příští sezónu. Doma za 14 dní (9. a 10.3.) hostíme poslední zápasy nadstavby, v sobotu Ostravu (u nich prohra 77:60) a v neděli Havířov (prohra 82:55). Věříme, že nás fanoušci přijdou podpořit i v posledních extraligových bojích.