Jičínští muži si poradili s čelem tabulky.

O tomto víkendu přijely do jičínského areálu první dva celky tabulky. V sobotu si odvezl dvacetibodový příděl leader druholigové tabulky BK Lions Jindřichův Hradec B a tu samou nakládačku přibalili jičínští muži na cestu i druhému celku BC Vysočina.

Sobota 2.3.2013 – BSK Jičín : BK Lions Jindřichův Hradec B 105 : 85

Nedělě 3.3.2013 – BSK Jičín : BC Vysočina 91 : 71 (24:15, 43:33, 77:55)

V nedělním zápase proti týmu BC Vysočina si Jičín budoval náskok již od začátku zápasu. Rozdíl pouhých devíti bodů na konci čtvrtiny je jen díky dobré střelbě hostů z tříbodové vzdálenosti. Začátek druhé čtvrtiny se nevydařil. Po dvou špatných přihrávkách a ztrátách míčů, se soupeř dotahuje na rozdíl tří bodů 24:21. Jičínští si ale zlepšenou hrou a bojovností berou svůj náskok zpět. Poločasový výsledek je již o deset bodů 43:33 ve prospěch Jičína. Třetí čtvrtina, ve které Jičín dominuje díky rychlým protiútokům a oku lahodícím zakončením měla tento vývoj - 58:37, 69:48 a rozhodující náskok 22 bodů je stanoven sirénou, která končí třetí čtvrtinu 77:55. V poslední čtvrtině si Jičín hlídá svůj náskok a vysoko poráží druhý tým soutěže opět o dvacet bodů 91:71.

Dvě víkendová vítězství, tentokrát ze hřišť soupeřek si přivezly i divizní starší žákyně U15.

Sobota 2.3.2013 – BA Sparta Praha - BSK TJ Jičín 37 : 74 (8:25, 15:44, 24:60)

Nedělě 3.3.2013 – USK Praha - BSK TJ Jičín 67 : 70 (20:18, 36:36, 54:54)

V obou zápasech se výborným přídělem (21 22 bodů) blýskla M. Přenosilová.

Přes deset bodů se dostala další trojice hráček T. Rychetníková, M. Hlaváčová, B.Čapková.

Holky s náskokem vévodí divizní tabulce. Gratulujeme.