Rozporuplné výkony v přípravě na kvalifikaci...

     Měsíc před kvalifikací odjelo budoucí družstvo starších žákyň U15 na přípravný turnaj do Prahy na Spartu. Obsazení bylo výborné, většina týmů patří mezi favority na postup do žákovské ligy. Hodnocení a výsledky jednotlivých zápasů najdete ZDE. Statistiky z turnaje ZDE.
     Konečné umístění na turnaji (6. místo) není to, co by nás mělo mrzet. Mnoho utkání v obou skupinách bylo vyrovnaných a skončilo o pár bodů. Ale předvedené výkony jsou k zamyšlení. Především z hlediska nasazení, bojovnosti, což byly vždy naše přednosti. Každé utkání začneme výborně, jdeme do vedení, abychom se nakonec trápili či dokonce prohráli. Je pravdou, že jsme střídali pravidelně všechny hráčky, hráli bez oddechových časů, ale i tak některé hráčky zahrály pod své průměry a chuť za vítězstvím chyběla. :(
     Statistiky mluví jasně: Bodově nejvýraznější a z klíčových hráček snad jediná, která odvedla v součtu svůj průměr, byla Čapková (průměr cca 11 bodů). Další klíčové hráčky Rychetníková, Šebíková a Přenosilová se po celý turnaj trápily. Mile překvapily mladší hráčky, především Hlavová a Michálková, které obě bodově předčily výše jmenované hráčky. Je sice pěkné, že jsme na turnaji nastříleli nejvíce trojek (7 ze 4 utkání), ale možná by to chtělo hrát více do pohybu a ne jen střílet. Bohužel volíme tu méně náročnou variantu.
     Turnaj ukázal, že do kvalifikace máme ještě moc práce a rozhodně to nebude žádná procházka růžovou zahradou. Z našeho působení na turnaji nás může těšit jen úspěch ve střeleckých soutěžích, kdy v Shoot-out byla na 3. místě Přenosilová a střelbu kolem TH na čas a 25 pokusů vyhrála Čapková.


Konečné pořadí na turnaji:
1. Sokol Nusle
2. SK Zemanky
3. BK Strakonice
4. BA Sparta
5. Slovan Litoměřice
6. BSK Continental Jičín
7. Loko Karlovy Vary
8. Studánka Pardubice B

Do ALL STARS se neprobojovala žádná naše hráčka, protože tato pětka turnaje byla vybrána z prvních pěti družstev z konečného umístění.


Aktuální výsledky

DatumZápasSkóre
23.04.Sokol Hradec Králové A – Jičín81 : 28Více
23.04.BVK Holice – Jičín42 : 26Více
11.04.Jičín – BK Loko Karlovy Vary20 : 0Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E