Nadstavba žákovké ligy U15 začala...

     O tomto víkendu začala nadstavba žákovské ligy. Systém v kategorii U15 je trochu jiný než byl v roce loňském v kategorii U14. Především tuto soutěž hraje pouze 24 týmů, tři skupiny po osmi, a extraligová nadstavba je pouze v jedné skupině pro 12 týmů. Naše družstvo ve skupině B bojovalo o postup do této elitní skupiny celý podzim. Bohužel nejdůležitější zápasy s Brandýsem nás čekaly v jednom víkendu, tzv. dvojička (hraje se doma - venku v jednom víkendu). A tyto zápasy nás nezastihly v nejlepší formě. Prohráli jsme doma 60:92 a v Brandýse 71:53. Právě proto postoupil Brandýs nad Labem. Je to velká škoda, protože s dalšími týmy jako je Česká Lípa nebo Trutnov, jsme neodehráli špatné zápasy, bohužel jsme je neuměli dovézt do vítězného závěru. S Trutnovem doma vedeme v první čtvrtině o cca 10 bodů, pak hrajeme vyrovnaně, po třech částech -4, ale nakonec prohrajeme 52:68. V Trutnově také během chvíle vedeme o cca 10 bodů, ale nakonec proti oslabenému Trutnovu prohrajeme vysoce 74:49. Bohužel jen díky našemu výkonu Trutnov vyhrál, což v komentáři uvedl i trutnovský trenér. V České Lípě také hrajeme super utkání a po třech částech vedeme 29:30, ale nakonec prohráváme 38:53. Doma pak prohráváme 48:65. Odehrajeme výborné utkání v Hradci Králové 67:43, kdy nás tento soupeř porážel i o 40 bodů (tabulka základní části skupiny B).
     Celý podzim doplácíme na malé sebevědomí, hlavně v zápasech, kde začneme prohrávat proti lepším celkům. Některé opory mají velké rozdíly ve svém výkonu. A tak nás čeká nadstavba „pouze“ v žákovské lize, která je však poznamenána přestupy klíčových hráček do týmů, které do EXL postoupily. I naše hrčky tuto možnost měly. Do Trutnova mohla jít hrát Šebíková, Přenosilová, Rychetníková a Čapková. Poslední dvě měly stejnou možnost i v Hradci Králové. Sice by to pro náš celek znamenalo neskutečné oslabení, ale soutěž bychom dohráli s mladšími hráčkami. Nakonec této možnosti využila pouze Čapková. I ona je pro nás výrazným oslabením, nemáme moc dlouhých a navíc byla nejlepší střelkyní týmu. I přesto jsme v prvních zápasech získali vítězství, například i s Valosunem, který proti nám nastoupil v kompletní sestavě tak, jak hrál žákovskou ligu na podzim, zatímco nám k Čapkové chyběla nemocná Doškářová a Wágenknechtová. (Jičín-Olomouc 63:59 a Jičín-Valosun 60:49) - tabulka nadstavby ligové skupiny B.
     Určitě ale není ostudou nepostoupit mezi elitu. Konkurence je vysoká, hlavně proto, že třeba Hradec Králové či Trutnov mají co nabídnout hráčkám, které k nim přestupují, především extraligu dorostu, což Jičín nabídnout nemůže. Proto ani nemáme možnosti získávat hráčky a tým tak posílit. Naší jedinou možností je spolupráce s Novou Pakou, kde dnes vše probíhá velice dobře na všech věkových úrovních. Proto je úspěchem, že dnes hrajeme již poměrně vyrovnaná utkání s některými týmy této elitní extraligové skupiny a nejsou to již výsledky o 40 a více bodů, ba naopak v některých zápasech favority výrazně potrápíme (viz. loňské famózní vítězství nad „žabimani“ BK Brno na jejich domácí půdě)
     Nyní se náš oddíl bude soustředit na extraligovou nadstavbu v kategorii U14 a dorosteneckou ligu U17, kterou bychom potřebovali pro příští rok udržet bez kvalifikace. Bude to těžké, protože hned 3 celky z této soutěže padají.


Aktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E