První zápas v play-off ligový muži doma prohráli

26.03.2011 BSK TJ Jičín - BC Vysočina 68 : 76 (17:19, 33:45, 44:49)

Trestné hody: 26/14 - 36/21, Trojky: 4 - 7, Osobní chyby: 28 - 18

Body Jičína: L.Švandrlík 19 b. (3 x 3, 7/4), A.Peterka 15 b. (1 x 3, 7/6), O.Stěhulka 6 b. (3/2), M.Smolík 6 b., J.Šindelář 5 b. (2/1), O.Horčičko 5 b. (1/1), M.Banýr 4 b., L.Bartoň 4 b. (2/0), P.Tománek 2 b. (2/0), K.Horyna 2 b. (2/0),

Komentář k utkání:

Prohra Jičína s Jihlavou v prvním zápase play off druhé basketbalové ligy.

Oba týmy měly po základní části stejně bodů a ze vzájemných utkání po jednom vítězství na domácí palubovce. Jičín nastupoval do zápasu s cílem uspět a ještě více si tak upevnit příležitost postoupit do druhého kola play off a bojovat o postup do první ligy.

Úvod střetnutí sice patřil domácímu týmu, který vedl v deváté minutě první čtvrtiny 17:11.I přes toto vedení se soupeři podařilo otočit výsledek první části na 17:19. Bohužel ani ve druhé čtvrtině se domácím nedařilo tak jak si představovali před utkáním. Nedařila se střelba ani hra pod vlastním košem. Soupeř toho využil a při velmi dobré střelbě Bendy, který zaznamenal za první poločas pět úspěšných pokusů za tři body, byl stav na ukazateli o poločasové přestávce 33:45. Úvod třetí čtvrtiny patřil domácím, kterým se podařilo zlepšenou obranou snížit na rozdíl pěti bodů, ale to bylo bohužel vše. V závěrečné části se domácí sice zlepšili, ale hosté si již zkušeně náskok pohlídali.

Druhý zápas odehraje Jičín 9.4.2011 v Jihlavě. V případě vítězství jičínských se rozhodující zápas hraje druhý den v Jičíně.