Pouze starší minižákyně o víkendu uspěly

V sobotu 11. února se v tělocvičně jičínského areálu odehrály čtyři zápasy. Nejdříve nastoupily ke dvěma zápasům starší minižákyně proti BK Studánce Pardubice A a po nich nejmladší minižákyně přivítaly lídra tabulky Sokol Hradec Králové A. Byl to souboj posledního týmu z prvním. Zápasy se vyvíjely podle papírových předpokladů a naše U11 utrpěly dvě vysoké prohry 12:105 a 15:107. Zápasy U13 starších minižákyň připomínaly duely z minulého víkendu. Holky z Pardubic, které přijely pouze v šesti neměly šanci a podlehly vysoko 105:30 a 123:19. Za zmínku stojí oba nástupy do utkání. Jičínská šňůra 16:0 v prvním a 19:0 v druhém zápase předurčila vývoj obou zápasů. Střelecky se výrazně v obou zápasech prosadily Anna Šebíková 41 b, Barbora Čapková 38 b, Tereza Rychetníková 38 b, Kateřina Šolcová 34 b, Michaela Čechová 22 b, Nela Michálková 16 bodů. Výbornou práci co se týká rozehry a získaných míčů odvedla Adéla Hlavová. Pochvalu zaslouží celý tým, který se aktuálně posunul na druhé místo tabulky, dva body za vedoucí Karu Trutnov. Neděle patřila jedinému utkání, kdy na domácí palubovce přivítaly jičínské ženy (aktuálně sedmé místo) silného soupeře Kara Trutnov B (aktuálně třetí místo). Od začátku zápasu tahal Jičín za kratší konec provazu. Nedařila se sřelba ze střední vzdálenosti a ani nájezdy na koš. V poločase ještě přijatelný výsledek 34:43 se ve zbývajících čtvrtinách nepodařilo stáhnout, ba naopak skóre narůstalo v neprospěch Jičína a z posledního útoku Trutnova padla potupná stovka. Střelecky se dařilo Elišce Smolíkové 19 b, Elišce Plemeníkové 11 b. a Martině Boháčkové 10 bodů. Celkově to ale na Trutnov nestačilo a prohru o čtyřicet bodů 61:101 budou jičínské ženy napravovat příští víkend kdy přivítají aktuálně poslední tým tabulky TJ Jeka Pardubičky a souseda v tabulce SŠB Pardubice. Přijďte povzbudit všechny naše týmy.BSK Jičín.