Vítězství a prohra jičínských druholigových basketbalistů

V sobotním utkání s ČZU Praha Jičín nastupoval v ne zcela v kompletní sestavě. Výšková převaha na straně soupeře byla znát. Hned na začátku utkání se navíc zranil Banýr. I přes toto citelné oslabení pod košem, Jičín dokazoval od první minuty že přijel odhodlán se poprat o vítězství. První koš zaznamenal soupeř a to hned tříbodový. Následně byl při střelbě faulován Banýr, který proměnil pouze jeden trestný hod. Po nedorozumění domácích toho využil Bartoň a otočili stav utkání ve prospěch Jičína. Od této chvíle Jičín neustále udržoval mírný náskok, který narostl košem Švandrlíka a Tománka až na 7 bodů. Závěr čtvrtiny díky děravé obraně Jičína patřil domácím, kterým se podařilo snížit stav utkání na přijatelný rozdíl jednoho koše.

Začátek druhé čtvrtiny patřil Jičínu a to díky úvodnímu koši za dva body Švandrlíka a následně košem za tři body. Poté přebral iniciativu domácí a otočily výsledek ve svůj prospěch. Začátek třetí čtvrtiny opět patřil Jičínu, který dvěma body Bartoně trojkou Švandrlíka a Peterky otočil výsledek ve prospěch jičínských basketbalistů. V následující části si Jičín vybral slabší chvilku a soupeř toho stoprocentně využil. Sice v závěru dvěma body výsledek korigoval Smolík, ale na obrat to nestačilo. Domácí nastupovali do závěrečné čtvrtiny s náskokem pěti bodů. V závěrečné čtvrtině Jičín již pouze dotahoval nepříznivý výsledek což se nakonec nepovedlo. Za předvedený výkon by si Jičín určitě vítězství zasloužil.

V nedělním utkání v Bohnicích Jičín opět pokračoval v kvalitním výkonu. Posíleni o Formánka a Sněhulku nenechali od první minuty nikoho na pochybách o tom kdo zvítězí. Jičín doslova na soupeře vlétl a dovolil mu za první čtvrtinu pouze 7 bodů. Utkání zahájil hned při prvním útoku Peterka úspěšnou střelou za 3 body. Následně se přidal Stěhulka a po ztrátě soupeře a rychlém protiútoku Smolíka padl další koš za tři body. Závěr čtvrtiny Jičín opět zakončil trojkou tentokrát Švandrlík. Ve druhé čtvrtině opět Jičín šlapal na plné obrátky a soupeři nepovolil téměř nic. Ve třetí čtvrtině jičínští basketbalisté polevili v obraně a soupeř toho částečně využil. I přes chyby v obraně hra směrem na soupeřův koš šlapala na plné obrátky. V závěrečné čtvrtině Jičín pokračoval ve velice kvalitním výkonu. ,,Stovka“ a další čtyři body vstřelené Formánkem v koši soupeře hovoří za vše.

Další utkání odehrají jičínští basketbalisté na domácí palubovce proti Jihlavě a Třebíči.

(kh)


Aktuální výsledky

DatumZápasSkóre
24.10.Jičín – BK Loko Trutnov128 : 27Více
23.10.Jičín – Královští Sokoli62 : 36Více
23.10.Jičín – Královští Sokoli74 : 27Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E