Drama na závěr kvalifikace mladších minižákyň U12

V sobotu 14. dubna 2012 se v tělocvičně jičínského areálu odehrály poslední zápasy kvalifikace mladších minižákyň pro národní finále. To bude pořádat také Jičín v termínu 4.–6. května 2012.

Do našeho města přijel favorit z Hradce Králové a Pardubic. Zatímco v prvním zápase proti holkám z Hradce byl výkon Jičína nemastný, neslaný a zaslouženě nás soupeř přehrál ve všech čtvrtinách, zápas proti Pardubicím byl dramatický až do závěrečných vteřin. Proti holkám z města perníku začal Jičín výborně. Začátek jdeme do ve vedení 4:0, ale pak se Jičínu přestalo dařit. Soupeř otočil na 6:16. Dále měl soupeř z Pardubic navrch, ale jen do konce druhé čtvrtiny, kdy nastal obrat ve vývoji zápasu. Holek bylo najednou plné hřiště. Dařila se střelba. Pardubice vypadly z tempa a na přestávku se šlo za stavu 22:24.

Ve třetí čtvrtině „opicím“ utekl závěr a náskok Pardubic se navýšil na 35:44. V posledním dějství se holky přetahovaly s favoritem o každý bod. Opět se jim podařilo soupeře dostat pod tlak a náskok za bouřlivé podpory fanoušků a lavičky stáhnout. Na vyrovnání ale již nebylo dostatek času a jičínské „opice“ podlehly 51:56. Za předvedený výkon si zaslouží velkou pochvalu celý tým U12, pro který to byl poslední zápas sezóny.

Teď již bude ladit formu na velkou akci Olma národní finále mladších minižákyň 2012 kde jako pořádající mají holky účast zajištěnou. Přejeme hodně štěstí týmu z Jičína pro tento velký basketbalový svátek.  (mč)