Volný čas

Pro účastníky – hráčky a realizační tým vstupné zdarma v rámci Národního finále mladších minižákyň Jičín 2014. Vstup bude umožněn na základě předložení účastnické karty.

1. Aquacentrum Jičín

Aquacentrum Jičín

„Vodní království ve městě pohádek“ – bazény, vířivky, divoká řeka, tobogán, pára – dokonalá relaxace

  • Revoluční 863, Jičín
  • www.sport-jicin.cz
  • pátek 15.00–21.00
    sobota a neděle 10.00–21.00

Aquacentrum Jičín je vyhledávaný a kvalitně vybavený aquapark, ve kterém najdou vyžití jak příznivci sportu, tak zastánci klidné vodní rekreace. Zahrnuje 25 m dlouhý bazén, oválnou divokou řeku, whirpool a parní komoru. Pokud si chcete užít trochy adrenalinu, je 96 m dlouhý tobogan s více než osmimetrovým výškovým rozdílem ten pravý. Rodiče s dětmi určitě potěší dětské brouzdaliště s umělou řekou a vodním hřibem. Aquacentrum nabízí kurzy plavaní pro těhotné i kojence.

Milovníky skoků do vody jistě potěší skokanský bazén s jedním prknem a hloubkou 3,9 m. Za vhodného počasí je ve stejném provozním čase jako bazén otevřena venkovní plocha. Opalování je možné na travnaté ploše či oblázkové pláži. K dispozici jsou lehátka a dvě pískoviště pro malé děti.


2. Valdická brána

Valdická Brána

Pohádkový pohled do jičínské pahorkatiny a na město Jičín.

Tato 52 metrů vysoká strážná věž se hrdě tyčí v samotném centru města a je dominantou Valdštejnova náměstí. Byla postavena jako součást městského opevnění a zachovala se jediná ze tří bran. Původně měla jen dvě patra, ale po požáru v roce 1589 byla zvýšena o patro třetí s bytem věžníka, vyhlídkovým ochozem a jehlancovou osmibokou střechou.

Z věže je nádherný výhled do okolní krajiny. Vidět odtud můžete Zvičiny, Krkonoše, Kozákov, ale i Ještěd. Musíte však nejprve zdolat 156 schodů, které na vyhlídkový ochoz ve výšce 32 metrů vedou. Schody v druhém patře jsou dřevěné a není to nic pro ty, kteří mají strach z výšek. Ti, kteří je zdolají, se však mohou těšit na výhled vskutku královský. Valdická brána neslouží jen jako rozhledna, konají se tu i výstavy, besedy, koncerty či divadelní představení ochotníků ze Závěsného divadla.


3. Rumcajsova ševcovna

Rumcajsova ševcovna

Rumcajsova domácnost z dob, kdy ještě nebyl loupežníkem…

Hned pod věží v ulici Pod Koštofránkem je stavení, které patří ševci Rumcajsovi. Ano, i Rumcajs, ještě než se vydal na pohádkovou loupežnickou dráhu, býval obyčejným poctivým řemeslníkem. V Rumcajsově příbytku najdete nejen Manku a synka Cipíska, ale i pravou ševcovskou dílnu, Mančinu bylinkovou zahrádku, hernu pro děti, Cipískovu ZOO, občerstvení a další kratochvíle.

Rumcajsova ševcovna je vzpomínkou na vynikajícího spisovatele Václava Čtvrtka a skvělého malíře Radka Pilaře, který je autorem těchto pohádkových postaviček. Část ševcovny zdobí jeho ilustrace. Na Den dětí 1. máje se tu již tradičně koná Dvorková slavnost. Se svými ratolestmi si tu můžete hrát, zatančit a ochutnat pravý jičínský štrúdl. Ševcovna a ševcovská dílna nabízí dětem herní aktivity a zábavu i v době konání festivalu Jičín – město pohádky, který se koná každý rok v září.


4. Galerie Radka Pilaře

Galerie Radka Pilaře

„Jedinečná interaktivní expozice Rumcajsův svět Radka Pilaře.“

  • Městské informační centrum, Valdštejnovo náměstí, Jičín
  • www.rumcajsuvsvet.cz
  • pátek, sobota i neděle 9.00–17.00 hod.

Jedná se o svého druhu jedinečnou expozici v České republice pro rodiny s dětmi, kde se rázem malí i velcí ocitnou v prostředí příběhů o loupežníkovi Rumcajsovi tak, jak ho výtvarně vytvořil Radek Pilař. Expozice vznikla v rámci česko-slovensko-polského projektu Brána do pohádky.

Novou atrakci v městském informačním centru na Valdštejnově náměstí tvoří interaktivní modely s pohádkovými motivy, které mohou lidé pomocí důmyslných mechanismů sami uvádět do pohybu.


Foto zdroj: kudyznudy.cz

Další možnosti pro volný čas včetně akcí v Jičíně najdete na www.jicin.org.


Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E