Denisa Machová000/0-3
Eliška Suchardová000/0-0
Markéta Kolcová000/0-0

Komentář trenéra:

Prvním soupeřem sezóny v dorostenecké lize byl Kyjov. Tým, který hrál tuto soutěž již minulý rok, kde bojoval v nadstavbě o záchranu. Kompletní tým Kyjova bude velice zkušený, ovšem jak často bude kompletní, je otázka. Mnoho hráček hostuje vzájemně v Brně a tak vše bude záviset na utkáních extralig apod. Do Jičína však přijel tým Kyjova pouze se sedmi hráčkami a nebyl tu v nejsilnější sestavě. I tak pro náš mladý a nezkušený tým nebyl lehkým soupeřem.
     První bod v dorostenecké lize po několika letech v Jičíně dala z trestného hodu Hlaváčová, a vedli jsme 1:0. Vyrovnanou hru jsme drželi ještě dvě minuty, když ve 3. minutě vedeme 5:2. Kyjov však měl velice dobře zvládnutý pohyb v postupném útoku a zkušeně se uvolňoval. To nám dělalo velký problém a Kyjov se ujal vedení až 5:13, následně 7:15. Naštěstí se nám ještě podařilo do konce první čtvrtiny snížit, když posledním košem byla trojka Šebíkové na 14:15. Další trojku na začátku čtvrtiny dává Čapková a jdeme do vedení 17:15. Ještě ve 24. minutě vedeme 23:20, pak se však opět projevila zkušená hra Kyjova a s přehledem nám soupeř utekl na 23:31. Konec druhé čtvrtiny bodově vyšel Čapkové, která trojkou zahájila snížení na 26:31 a sama pak přidala ještě další 4 body z trestných hodů. V poločase prohráváme 31:33.
     Ve třetí části se vedení několikrát přelévalo ze strany na stranu. Nejdříve koš s faulem a trestný hod dává Hlaváčová, vedeme 34:33, Kyjov otáčí na 34:37. Trojka Hlaváčové stav opět vyrovná a následný koš dostává do vedení náš tým 39:37. Za stavu 40:41 se znovu z trojky trefí Čapková a následně přidá body Hlaváčová a vedeme 47:41. Za Kyjov však bere zodpovědnost na sebe nejlepší hráčka Poláčková a těsně před koncem třetí části je stav vyrovnaný 47:47. V závěru se však znovu trefí Čapková a vedeme 50:47. Podobný průběh jako ve třetí části nás čeká i v té poslední. Vedeme 52:47, za chvíli vede Kyjov 52:53, znovu jdeme do vedení 57:53, aby za chvíli byls tav opět vyrovnaný 57:57. Konečně se trefí Fejfarová a po krásném individuálním úniku Ježkové vedeme 61:57. Kyjov dává už jen dva body z trestných hodů z ruky Poláčkové na 61:59. V závěru má možnost více navýšit naše vedení Hlaváčová, ale dává pouze 1 trestný hod ze čtyř, kterým upravuje naše konečné vítězství na 62:59.
     Vzhledem k tomu, že Kyjov bude zřejmě v dalších zápasech silnější, je pro nás vítězství velice důležité, protože tyto body nám mohou hodně pomoci. Utkání vyšlo výborně Hlaváčové (25 bodů, 2x3) a Čapkové (21 bodů, 4x3). Bodově výraznější byla již jen Šebíková. Ostatní hráčky však přispěly nasazením a bojovností, ale v útoku byla vidět nejistota a snad strach z prvního ligového dorosteneckého utkání. Doufejme, že tento ostych hráčky brzy hodí za hlavu a budou pro každého soupeře nepříjemným protivníkem, a to i přes své mládí a nezkušenost. Vždyť ani jedna hráčka ještě DL nehrála, některé ani žákovskou, takže každé získané vítězství pro nás bude velice pozitivní. V tomto zápase bylo překvapením našich 7 trojek.