Lenka Vrbová104/125,01
Denisa Machová000/0-0
Kateřina Ježková000/0-1

Komentář trenéra:

Po důrazné Sadské a sobotní porážce jsme chtěli, či potřebovali vyhrát v neděli. Poděbrady jsme znali z turnaje v záři, kde jsme na tímto týmem zvítězili 72:67. V tomto utkání u nás nehrála pro zranění Hlaváčová, ale naopak hrála Machátová, která již za Jičín nebude hrát. Naopak Poděbrady posílily Hrabětovou, která má zkušenosti z extraligy v Trutnově a na turnaji nebyla.
     Snad toto posílení přineslo Poděbradům jistotu a jejich hra byla od začátku výše než hra Jičína. Soupeř vede ve 2. minutě 0:6. Ani oddechový čas nepomůže našim hráčkám a v 7. minutě je to již 4:14. Ani druhý oddechový čas nepřináší změnu a tak prohráváme první část vysoce 8:22. Paradox je, že nás Poděbrady poráží zbraní, která má být naší prioritou, tedy bojovná obrana a následný rychlý protiútok.
     Když ve druhé části ve 14. minutě prohráváme 8:31, vypadá to, že nebudeme pro Poděbrady soupeřem. Naštěstí se naše hráčky trochu proberou a začnou více běhat, bojovat a zlepší i přechod do protiútoku. Podaří se nám hrozivě vypadající skóre trochu upravit na 19:36. Po změně stran pokračujeme ve vyšším nasazení a naše hra se opticky zlepší. Hrajeme více do koše a máme více chuti. Dokonce tuto část vyhráváme 17:15 a do poslední části jdeme za stavu 36:51. Ovšem v poslední části stejně jako v sobotu neustojíme další nápor soupeře a ve 34. minutě prohráváme 38:61, utkání pak 44:71.
     Tento víkend nám rozhodně nevyšel a je to velká škoda, především nedělního utkání, protože body by se nám velice hodily. Soutěž bude zřejmě hodně vyrovnaná a každá bodová ztráta nás může stát hodně problémů v závěru soutěže. Každopádně je třeba se z chyb poučit, a v dalších zápasech se o vítězství poprat. Čeká nás ještě 18 utkání. Musíme si jen i proti zkušenějším soupeřům věřit.