Nela Michálková200/0-3
Anna Wágenknechtová200/0-0
Barbora Novotná000/0-3

Komentář trenéra:

Na první ligové utkání 2014 v Jičíně přijela OSK Olomouc. Druhá část žákovské ligy je poznamenána mnoha přestupy klíčových hráček do týmů, které postoupily do extraligové nadstavy. Našim holkám tento postup o kousek unikl a tak i ony měly možnost přestupu či hostování. Nakonec této možnosti využila pouze Čapková (Hradec Králové), která tak za Jičín v kategorii U15 nemůže nastupovat. Stejně tak v jádru Olomouce chyběla pivotka Dohnalová (Pardubice), která nás hodně trápila i v kategorii U17 v prosinci. Dále byla Olomouc oslabena o rozehrávačku a nejlepší střelkyni (13,2 bodů/zápas) Raškovou. Olomouc pak přivezla dvě mladé hráčky roč. 2001, kde především Štursová překvapila. V našich řadách chyběla kromě Čapkové ještě Doškářová, proto jsme povolali mladou Wágenknechtovou. V nohách zápas divize měla novopacká Kobrlová, Křížová, Novotná a jičínská Šolcová.
     V první čtvrtině se Olomouc dopouštěla mnoha chyb a ztrát míčů a měla velmi nízkou produktivitu zakončení. To vše hrálo do karet našemu týmu, který byl na hřišti živější a především důraznější v zakončení. Ve 3. minutě vedeme 10:2, v 7. minutě však trojkou snižuje Slivečková na 12:9, ale poslední dvě minuty patří Jičínu (Šňůra 10:0). První část vyhráváme 22:9. Tento bodový rozdíl si víceméně udržujeme, občas navýšíme, ale střídáme pravidelně všech 11 hráček. Jsme bojovnější, důraznější a poločas vyhráváme 36:21. Po změně stran se chytila jedna z klíčových hráček soupeře Navrátilová a dvě střely z dlouhé vzdálenosti začaly postupné snižování rozdílu ve prospěch Olomouce až na 42:35. Naše holky ale opět zabojují, především se daří individuální hra 1:1 s důrazem do koše a opět vedeme 52:37. Před koncem třetí části ještě sníží právě mladá Štursová na 52:41. V poslední části držíme až do 35. minuty bodový rozdíl a vedeme 58:47. Pak ale úsek pro Olomouc 0:10 stav téměř vyrovná na 58:57, následně 60:59. V závěru si však hru více kontrolujeme, získáme fauly a Rychetníková spolu s Hlavovou dávají 3 trestné hody ze čtyř a vyhráváme 63:59.
     Především první poločas byl pěkný, důrazný bojovný. Ve druhé části se projevilo samozřejmě časté střídání všech hráček, ale v této fázi soutěže se vlastně ani o nic nehraje, z hlediska postupu, bodů do kvalifikací apod., takže šanci by měly dostávat všechny hráčky.