Klára Drbohlavová102/150,01
Michaela Čechová102/150,01
Sarah Charlotte Adamíková002/00,01

Komentář trenéra:

Ve druhém zápase baráže nás čekal celek Hradce Králové, který v sobotu vysoce porazil Litoměřice 106:29. Tento ročník (hráčky narozené 2000) v kategorii U14 vyhrál zlaté medaile, v kategorii U15 pak bronzové, měl v minulém roce v baráži těžký los a neudržel přes Havířov extraligu. Havířov letos v EXL získal bronzové medaile. V letošním roce měl tedy tým Hradce jediný cíl, postoupit zpět a rozhodně tým má své kvality. Naše sestava byla výrazně mladší, protože díky zraněním nemohla nastoupit Křížová a Všetečková. Soupeř měl i výškovou převahu.
     Utkání začalo nervózně z obou stran, když z našich hráček nervozita opadla troch dříve. Jdeme do vedení 4:10, následně 11:16. Soupeř se nemůže trefit, až v závěru šňůrou šesti bodů otáčí první část hry na 17:16. Po změně stran nejprve prohráváme 22:16 a 26:2 pak ale dvě přijdou dvě trojky a šňůra 0:10 na naší straně a otáčíme hru na 26:32. Minutu před poločasem vedeme 29:34, ale stejně jak v první části HK ještě stihne do konce druhé části otočit. Do šaten tak odchází v mírném vedení 36:34. Po změně stran si pak HK udržuje vedení, které ještě zvyšuje na 44:36. Nevzdáváme se, a bojujeme o každý míč, což přinese ještě otočení skóre a naposledy v tomto utkání jdeme do vedení 44:45. I do třetice nám uteče konec čtvrtiny a tak po třech částech hry je skóre 51:47. Skóre udržujeme na rozdílu dvou až čtyř bodů, naposledy 55:59 zhruba minutu a půl před koncem. Tady bohužel přijde faul Jičína při střele za tři body na Bolardtovou, která se z TH v tento den neminula a promění všechny tři. HK vede 62:55. I před naši snahu v poslední minutě již nedovedeme snížit a prohráváme 66:59. Škoda, že v tomto utkání jsme měli tak špatné trestné hody, 27/12 (44 %) - v pátek proti Litoměřicům 21/15 (71%), proti tomu dnes HK 21/16 (76 %).
      Odcházíme z tohoto utkání poraženi a postup do extraligy putuje do Hradce Králové. Porážka nás mrzí, ale můžeme být hrdi na náš výkon, když se nám podařilo celé utkání hrát vyrovnaně s týmem, který má medaile z MČR.
     Holkám bych chtěl poděkovat za bojovný výkon, za který se rozhodně nemusejí stydět. Velice mile překvapily i mladé hráčky, věkem ještě žákyně.