TH: 25/15 – 15/8, TH%: 60,0/53,3, Trojky: 0 – 3, OCH: 19 – 24

Markéta Kolcová304/125,02
Tereza Rychetníková200/0-5
Anna Šebíková000/0-3

Komentář trenéra:

V neděli jsme chtěli sobotní porážku odčinit a v Brandýse vyhrát. I bez ohledu na to, že by skóre bylo příznivější pro soupeře. Pořád by však vyrovnané body v tabulce znamenaly malou naději na postup. Bohužel však styl hry soupeře nám dělal opět problémy hned od začátku zápasu. Prohráváme během chvíle 9:0. Za stavu 18:8 bodují na naší straně mladší žákyně Doškářová s Truhličkovou a snižují na 18:14. Ovšem nejlepší hráčka soupeře Šípová Brandýs opět podrží a první čtvrtinu prohráváme 23:14. Na začátku druhé čtvrtiny se chytí Šolcová, dává 6 bodů a spolu s trojkou Michálkové snižují na 27:23. Bohužel ani toto nestačí a opět nám Brandýs utíká a v poločase prohráváme 43:27. Sebemenší naděje na zvrat ničí opět Babováková se Šípovou, když nám nastřílejí 16 bodů ve třetí čtvrtině z celkových 26. Tento úsek prohráváme vysoce 26:8. Do poslední části jdeme za stavu 69:35. Snad ukolébání z výsledku na straně Brandýsa, či zlepšená hra především v zakončení a přechodu do protiútoku na naší straně znamenala překvapivý výsledek poslední části, kterou vyhráváme 2:18. Nic to však nemění na konečném vítězství Brandýsa 71:53.
     Škoda, že jsme si v těchto zápasech nevěřili trochu více. Takto bojácný výkon jsme předvedli naposledy v utkání s Hradcem Králové. Rozhodně máme tým na lepší výsledky, než jsme o tomto víkendu předvedli.
     V tomto utkání se bodově chytila Čapková, především v poslední čtvrtině, kde dala svých 11 bodů z celkových 16. O bod stejně jako v sobotu utekl double Michálkové a mile bodově překvapila Šolcová, obě po 9 bodech. Každopádně co bylo v obou utkáních špatné, byla obrana a důraz v zakončení. Problémem máme nestabilní výkony družstva i jednotlivých hráček během utkání. Chybí nám jednoznačná opora, která tým podrží vždy, když je potřeba. Bohužel naši soupeři většinou takové hráčky mají. Díky tomuto víkendu nám Brandýs odskočil v tabulce o 2 body, což nám téměř zavřelo dveře do extraligové nadstavby. Sice nás ještě čeká 6 utkání, ale v nich bychom museli vyhrát min. o 3 utkání více než Brandýs a to je téměř nemožné, vzhledem k úrovni a síle všech soupeřů žákovské ligy. Bohužel systém postupu je krutý. V našem případě máme rozhodujícího soupeře v jeden jediný víkend, Ostrava zase může doplatit na dělení základní části do skupin a z té své nemusí postoupit a to přitom loni hrála na MČR.