Zhodnocení sezóny 2016/2017 BSK TJ Jičín

Do sezóny 2016/2017 náš klub vstupoval v počtu 10 družstev v dívčí kategorii a 1 družstva žen. Což už bylo velkým úspěchem pro náš basketbalový oddíl, který se v tomto roce mohl pyšnit úplnou ročníkovou návazností našich družstev. Byla to družstva: žen, juniorek U19 (do 19 let), kadetek U17, starších žákyň U15, mladších žákyň U14, starších minižákyň U13, mladších minižákyň U12, nejmladších minižákyň U11, 2 družstva v soutěži neregistrovaných tzv. Šmoulinka cupu „Šmoulinky starší“ a „Šmoulinky mladší“ a družstvem úplných začátečníků z přípravky.

Naše ženy letos po šestém místě v základní části senzačně postoupily do final-four Východočeské ligy a nakonec vybojovaly krásné 3. místo v této soutěži.

Juniorky U19 hrály ve své kategorii ligovou soutěž. Po základní části skončily v sedmičlenné skupině 3. a v následném play-out s přehledem uhájily svou pozici v lize.

Kadetky U17 startovaly v této sezóně taktéž v ligové soutěži. V základní části soutěže ovládly svou osmičlennou skupinu a postupovaly do finálové skupiny z prvního místa, kde nestačily pouze na soupeřky z Chomutova a Olomouce. Skončily tedy na krásném 3. místě ligy U17.

Družstvo starších žákyň U15 se v průběhu roku probojovalo z ligové soutěže do extraligové a v závěru sezóny si vysloužilo účast na Mistrovství republiky 2017. I když ambice v závěrečném turnaji byly vyšší, rozhodně se toto družstvo na turnaji o mistra ČR neztratilo a zakončilo jej celkovým 6. místem.

Obdobně jako starší žákyně na tom byly i dívky mladších žákyň U14. Družstvo prošlo ligovou i extraligovou fází soutěže a na závěrečném Mistrovství republiky obsadilo vynikající 6. místo.

Starší minižákyním U13 těsně unikl postup na národní finále a tak ukončilo sezónu 2016/17 na Festivalu minibasketbalu v Ostravě 4. místem. V oblastním přeboru - bronzové medaile.

Mladší minižákyně U12 postoupily na národní finále a ve velice vyrovnaných soubojích nakonec obsadily 11. místo v ČR. V oblastním přeboru - zlaté medaile.

Nejmladší minižákyně U11 zakončily úspěchem na Festivalu minižactva v Praze na Slovance, kde nenašly přemožitele a odvezly si 1. místo. V oblastním přeboru - stříbrné medaile.

Starší i mladší Šmoulinky sbíraly cenné herní zkušennosti na mnohých turnajích v průběhu soutěžního roku. Se střídavými úspěchy odjížděly naše holky z turnajů především s dobrým pocitem a s radostí z minibasketbalu.

Přípravka BSK TJ Jičín nabírala v průběhu celého školního roku nové hráčky. Absolvovaly jsme mnoho společných sportovních i méně sportovních akcí a připravovaly jsme se na budoucí basketbalová utkání.

Naše basketbalistky, trenéři, funkcionáři, rozhodčí, sponzoři, rodiče a fanoušci,

moc vám všem děkujeme za společně strávenou sezónu 2016/2017 pod bezednými koši a nezbývá nám než se těšit na sezónu nadcházející.