Na domácí palubovce pouze poloviční úspěch druholigových mužů

6.11.2010 BSK TJ Jičín - Basketbal Svitavy 82 : 40 (22:10, 32:21, 59:30)

Trestné hody: 13/9 - 9/4, Trojky: 3 - 2, Osobní chyby: 11 - 15

Body Jičína: O.Stěhulka 20 b. (3/2), L.Bartoň 15 b. (2/1), K.Horyna 15 b. (3/3), M.Smolík 12 b. (2 x 3), L.Švandrlík 10 b. (1 x 3, 4/3), M.Banýr 2 b. (1/0), O.Horčičko 2 b., J.Šindelář 2 b., A.Peterka 2 b., P.Tománek 2 b., J.Jeníček 0 b.,

Komentář trenéra:

V prvním domácím zápase nastoupili jičínští basketbalisté proti loňskému vítězi druhé ligy a to týmu ze Svitav. Do zápasu již naskočil také po zranění i Libor Švandrlík. Od začátku zápasu se dařilo soupeře přehrávat hlavně střelbou z krátké vzdálenosti a dobrým doskokem v obraně i v útoku. Prvních deset minut patřilo jičínským podkošovým hráčům, kde Kamil Horyna zaznamenal deset a Ondra Stěhulka devět z dvaadvaceti nastřílených bodů. Ve druhé čtvrtině se hra částečně vyrovnala a poločasové skóre v zápise ukazovalo stav 32:21. Ve třetí čtvrtině domácí vlétli na soupeře a povolili mu pouze devět bodů za celou čtvrtinu. Jičín v této části předváděl kvalitní obranu s rychlým přechodem do protiútoku. Hráči ze Svitav pouze přihlíželi a nestačili se bránit velkému náporu domácích. Výsledek této čtvrtiny jasně vyzněl pro domácí 27:9. Poslední část zápasu sice zahájili hosté úspěšným tříbodovým pokusem Havránka, ale to bylo na delší čas ze strany Svitav vše. Od této chvíle opět panovali na hřišti pouze domácí hráči.   Nebýt několika zbytečných ztrát ve druhé čtvrtině mohl být bodový rozdíl podstatně větší.

7.11.2010 BSK TJ Jičín - TJ Sokol Daren Chrudim 78 : 82 (16:17, 37:33, 54:57)

Trestné hody: 16/6 - 38/29, Trojky: 6 - 9, Osobní chyby: 26 - 16

Body Jičína: M.Smolík 21 b. (5 x 3), O.Stěhulka 16 b. (5/2), O.Horčičko 13 b. (1 x 3, 2/0), M.Banýr 11 b. (5/1), L.Bartoň 10 b., K.Horyna 4 b. (2/2), J.Šindelář 3 b. (2/1), P.Tománek 0 b.,