O víkendu se druholigovým basketbalistům nedařilo

20.11.2010 BC Vysočina - BSK TJ Jičín 93 : 84 (21:19, 43:41, 62:58)

Trestné hody: 40/21 - 18/13, Trojky: 10 - 9, Osobní chyby: 18 - 30

Body Jičína: A.Peterka 31 b. (5 x 3, 7/6), L.Švandrlík 21 b. (3 x 3, 2/2), M.Banýr 8 b., L.Bartoň 8 b. (4/2), O.Horčičko 8 b. (3/2), M.Smolík 5 b. (1 x 3), K.Horyna 2 b., J.Šindelář 1 b. (2/1),

Komentář trenéra:

K dalším zápasům druhé basketbalové ligy odjížděli jičínští basketbalisté do Jihlavy a Žďáru nad Sázavou. Ani na tyto zápasy Jičín neodjížděl kompletní. I tentokrát Jičínu chybělo několik hráčů z důvodu zranění, což se projevilo v obou víkendových zápasech. V závěru obou utkání chyběla síla na otočení výsledku. V sobotním zápase v Jihlavě se od začátku nedařilo eliminovat střelce domácího týmu, kteří měli usnadněnou práci špatnou obranou Jičína. Ale ani obrana domácích nepracovala tak jak má a tak v poločase ukazoval zápis o utkání stav 43:41 pro domácí. Jičín nastoupil do třetí čtvrtiny s odhodláním otočit výsledek. Hráčům se ale nadále nedařilo plnit povinnosti v obrané činnosti. Do závěrečné čtvrtiny jičínští nastoupili se ztrátou čtyř bodů na domácí. Bohužel nám opět nevyšel začátek čtvrtiny a během pěti minut byl rozdíl devatenáct bodů (Jičín zaznamenal první body až v šesté minutě). Během tohoto pětiminutového úseku zaznamenal domácí Benda 14 bodů z toho čtyři tříbodové koše a bylo rozhodnuto. V závěru se sice se Jičín snažil obrátit výsledek, ale se to již nepodařilo.

21.11.2010 BK Žďár nad Sázavou - BSK TJ Jičín 78 : 66 (16:18, 35:40, 53:57)

Trestné hody: 22/17 - 37/20, Trojky: 5 - 2, Osobní chyby: 26 - 18

Body Jičína: O.Horčičko 29 b. (2 x 3, 12/9), M.Banýr 11 b. (10/3), M.Smolík 10 b. (4/4), K.Horyna 7 b. (4/1), J.Šindelář 5 b. (5/3), L.Bartoň 4 b. (2/0),