Dvě výhry mužů a postup do play – off.

12.03.2011 Tesla Pardubice - BSK TJ Jičín 64 : 71 (19:22, 36:36, 53:53)

Trestné hody: 14/8 - 14/7, Trojky: 6 - 8, Osobní chyby: 19 - 13

Body Jičína: L.Švandrlík 22 b. (3 x 3, 4/1), M.Smolík 14 b. (3 x 3, 2/1), A.Peterka 12 b. (2 x 3), M.Banýr 10 b. (2/2), L.Bartoň 6 b. (2/2), O.Stěhulka 5 b. (2/1), K.Horyna 2 b. (2/0), M.Matějka 0 b.,

Komentář k utkání:

V posledním dvojkole základní části  jičínští basketbalisté zvítězili jak v Pardubicích tak v Hradci Králové.

V sobotním duelu v Pardubicích šlo domácím o poslední šanci udržet druhou ligu a Jičínu o postup do play-off. Zápas tomu od první minuty nasvědčoval. Jičín vyhrál první čtvrtinu 22:19, ve které se střelecky prosadil Smolík s deseti body. Ve druhé části to byl urputný boj o každý balón a domácím se podařilo stáhnout tříbodové manko a poločas skončil 36:36. I  třetí čtvrtina skončila smírně 17:17 a před poslední čtvrtinou svítil stav na časomíře 53:53.V závěrečné část se přece jenom více dařilo kvalitní obranou eliminovat soupeřův útok a rychlým přechodem do útoku odskočit domácím na rozdíl až deseti bodů. Jeden z kvalitních zápasů jak v obraně tak hlavně v útoku odehrál Švandrlík a jeho 22 bodů hovoří za vše.

13.03.2011 Sokol Hradec Králové - BSK TJ Jičín 70 : 73 (18:12, 37:38, 54:50)

Trestné hody: 14/12 - 16/7, Trojky: 8 - 8, Osobní chyby: 20 - 18

Body Jičína: L.Švandrlík 21 b. (2 x 3, 4/3), A.Peterka 14 b. (4 x 3), M.Banýr 12 b. (2/2), O.Stěhulka 10 b. (4/2), M.Smolík 8 b. (2 x 3), L.Bartoň 4 b. (3/0), J.Šindelář 2 b., K.Horyna 2 b. (1/0), P.Tománek 0 b., M.Matějka 0 b. (2/0),