Memoriál Karolíny Dlouhé 2012 - souhrn

První víkend v září se konal turnaj mladších žákyň U14. Pro jičínský basketbal to byla prověrka před začátkem sezóny, kdy jičínské holky U14 budou hrát historicky poprvé žákovskou ligu.

Turnaj začal v sobotu zápasem našich děvčat proti Sokolu Hradec Králové (dívky). V tomto zápase se nejvíce dařilo triu B. Truhličková 13 b., A. Šebíková 12 b. a T. Rychetníková 11 b. Holky nakonec podlehly soupeřkám z Hradce o 23 bodů 60:83.

V druhém zápase se představil tým Sokol Hradec králové (chlapci), který vysoko podlehl holkám z Brandýsa nad Labem 20:125!

V dalším sobotním zápase jičínské holky bojovaly proti pražskému týmu SK Zemanky. Po dobrém začátku, kdy Jičín vedl až o osm bodů, utekl holkám konec první 18:20 i druhé čtvrtiny 33:41. Do druhé půlky zápasu opět Jičín nevkročil šťastně a skóre narůstalo ve prospěch hostů. 33:49, 37:52. Třetí čtvrtina končí 41:66 v náš neprospěch. Tento náskok byl rozhodující a nebylo již v silách holek s výsledkem něco udělat. Čtvrtá čtvrtina 50:70, 56:82 a konečný stav 59:90 pro Zemanky. Nejvíce se prosadila A. Šebíková 15 b. (3x3b.) a T. Rychetníková 14 b. Tyto dvě hráčky si výborně pomáhaly s odcloněním protihráček.

V posledních sobotních zápasech proti sobě nastoupily dívky ze Sokola Hradec Králové a jasně přehrály chlapce 87:49. Dále pak Brandýs nad Labem porazil tým Zemanek 81:53.

Nedělní ráno poslalo proti sobě nejlepší tým turnaje Brandýs nad Labem a domácí Jičín. Od začátku nám to tam nepadalo 0:6, 4:11, 11:17. Druhá čtvrtina 17:29, 19:41, 27:48. Výborně zahrála M. Přenosilová, která byla v tomto utkání jičínskou nejlepší hráčkou 12 b. (1x3 b.). Na její rychlé průniky po pravém křídle, které byly zakončeny přesným dvoutaktem budou v Brandýse určitě vzpomínat. Třetí čtvrtina 30:58, 34:63, 39:73 a závěrečná 45:80, 52:90, 58:92. Byla to naše největší prohra s vítězem celého turnaje. Rozdíl 34 bodů je sice velký, ale naše družstvo nebylo zcela kompletní. Chyběla jedna z opor B.Čapková. I tak nastřílel Jičín Brandýsu nejvíce bodů ze všech soupeřů (58). Pod vlastním košem se dařilo T. Rychetníkové, když několikrát vytáhla ze svého arzenálu výborné bloky.

V dalším nedělním zápase podlehly dívky z Hradce pražským Zemankám 71:89.

Poslední jičínský zápas byl proti Sokolu Hradec Králové (chlapci). Tento zápas byl již vítězný i přes nepřesvědčivou první čtvrtinu. 4:7, 13:14. Zvrat nastal až od druhé čtvrtiny 21:18, 40:22. Třetí dějství 53:28, 62:37 a konečný výsledek 94:55 znamenal pro Jičín konečné čtvrté místo na turnaji. Tento zápas vyšel střelecky nejlépe N. Michálkové 21 b.

Poslední dva nedělní zápasy BK Brandýs nad Labem : Sokol Hradec Králové (dívky) 60:43 a SK Zemanky : Sokol Hradec Králové (chlapci) 114:57 rozhodly o konečném pořadí turnaje.    (mč)

1. BK Brandýs nad Labem

2. SK Zemanky

3. Sokol Hradec Králové (dívky)

4. BSK Continental Jičín

5. Sokol Hradec Králové (chlapci)

celková tabulka ZDE

ALL STARS: Valentýna Daňková (BK Brandýs nad Labem), Šárka Michlíková (Sokol Hradec Králové), Tereza Rychetníková (BSK Continental Jičín), Kateřina Pátková (SK Zemanky) a Marek Šrůma (Sokol Hradec Králové PP - chlapci)

nejlepší střelec: Miloslav Kulich (Sokol Hradec Králové PP - chlapci) 89 bodů/4 zápasy

nejlepší trojkařka: Anna Šebíková (BSK Continental Jičín) 4 trojky/4 zápasy