LILIE CUP 2012

starší minižákyně třetí.

Neděle 16. září patřila starším minižákyním U13. Hráčky BSK Continental Jičín odjely bojovat na přípravný turnaj LILIE CUP 2012 do Litomyšle. Pořádající oddíl TJ Jiskra Litomyšl podlehl v zahajovacím zápase turnaje týmu TJ Šumperk 36:62. Poté se konalo oficiální zahájení, po kterém již nastoupila naše děvčata proti týmu TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. První čtvrtina se lépe povedla Jičínu 12:7. Od druhé čtvrtiny se Jablonci dařilo stahovat náskok a druhá čtvrtina vyzněla pouze 21:20 pro Jičín. Třetí dějství - je vyrovnáno 27:27. Tři minuty do konce zápasu a Jičín vede o koš 33:31. V nervózním závěru se štěstíčko přiklonilo na naší stranu a holky vyhrály 35:31.

Po krátké přestávce holky nastupují proti domácímu týmu. Začátek vyzněl jasně pro Litomyšl. Za stavu 12:2 si trenérka Jičína Terka Mikulová bere oddechový čas a vytýká holkám nedůraznou hru a ztráty míčů. Domluva nepomáhá a první čtvrtinu prohráváme 26:2! I nadále je hra plně v režii domácího týmu, ve kterém vyniká vysoká hráčka č. 17, se kterou si holky nevědí rady. Druhá čtvrtina 40:9, třetí čtvrtina 54:17. Až v závěrečnou čtvrtinu Jičín vyhrává v poměru 6:8. Celkově ale Jičín podlehl domácím 60:25.

Poté následuje pro náš tým dvouzápasová pauza, během které poráží Šumperk tým z Jablonce 82:30 a domácí Jiskra Litomyšl si zajišťuje druhé místo na turnaji vítězstvím nad Jabloncem v poměru 51:42.

Závěrečný zápas turnaje sehrála naše děvčata proti týmu TJ Šumperk. Tento tým byl již jasným vítězem turnaje a podle toho také vypadá výsledek. Holky dostaly nášup o 54 bodů 82:28! Po čtvrtinách 19:9, 45:11, 72:25. V tomto zápase se nejvíce dařilo Míše Čechové, která těžila s přihrávek nové kapitánky týmu Kačky Klozové a vybojovala si cenu pro nejlepšího střelce týmu.