Výsledky zápasů

žákovská liga – mladší žákyně U14 – 2013-2014

28.09.2013 BK Slovan Ústí nad Labem – BSK TJ Jičín 61 : 84 (17:10, 30:33, 42:65)

Komentář trenéra:

Na první utkání žákovské ligy U14 jsme odjížděli do Ústí nad Labem. Soupeř pro nás v této kategorii neznámý, i když některé hráčky našeho týmu ale i soupeře se již utkaly v kvalifikaci U15 v květnu letošního roku. Dle výsledků Ústí s jinými soupeři jsme měli být zřejmě mírným favoritem.  V naší sestavě chyběla Wágenknechtová, a protože st.minižákyně hrály, jeli jsme bez doplnění pouze v jedenácti.
     Po dlouhé, více jak dvouhodinové cestě, jsme byli odhodláni soupeře od začátku k ničemu nepustit. Ovšem realita byla zcela jiná. Hráčky Ústí nastoupily také s velkým odhodláním a byly na tom lépe, úspěšněji zakončovaly a Ústí šlo do vedení ve 4. minutě 8:4. Minutu před koncem první části vede již 15:6 a také vyhrává první část hry 17:10. První koš ve druhé čtvrtině sice dává naše Rudolfová, ale po třech minutách této části prohráváme již 23:14. S tímto výsledkem se ale nespokojila naše Hlavová a zavelela k obratu. Svým nasazením a snahou strhává ostatní hráčky a sama na sebe bere zodpovědnost v zakončení a nejen, že je úspěšná v individuální hře, ale získá i několik faulů soupeře, které alespoň částečně trestá trestnými hody, i když v této činnosti dnes zrovna nevynikala. Sama dává 12 bodů v této části a za pomoci ostatních hráček, které se také dostaly do hry, otáčíme výsledek na naši stranu a vedeme 30:33. Do třetí části nastupujeme se zkušenou sestavou, která má za sebou loňskou ligu žákyň U14 v ročníku 1999 a po dvou minutách vedeme 32:37. Ze hry máme nyní více, i přesto se soupeři podaří snížit ještě na 36:37, ale to je poslední vyrovnané skóre v tomto utkání, protože smršť protiútoků po výborné obraně dostává Ústí na kolena a za další 3 minuty vedeme 36:49 a třetí část hry končíme se stavem na tabuli 42:65. Střídáme již celou lavičku a nejvyšší vedení, které máme je 49:75. Tento rozdíl si již uhlídáme a poměrně v poklidu dohráváme utkání do vítězného konce na konečných 61:84.
     Vítězství je pro nás cenné, protože Ústí může být týmem, který se může zapojit o postupová místa do extraligy letošního ročníku soutěže. Druhý poločas jsme byli již lepším týmem, a předváděli jsme pěknou hru založenou na mnoha protiútocích. Je třeba však pochválit Adélku Hlavovou, která svým výkonem ve druhé čtvrtině náš tým tzv. nakopla a zavelela k obratu. Sama nastřílela pěkných 20 bodů. Stinnou stránkou utkání byl výpadek rozhodčích, kteří měli jeden úsek, kde snad zapomněli pískat a na obou stranách to zavánělo zákroky o zranění. Ještě, že toto netrvalo dlouho dobu.