Pavla Křížová002/00,01
Sabina Horynová000/0-1
Tereza Volechová000/0-0

Komentář trenéra:

S Litoměřicemi jsme hráli před 14 dny na turnaji v Trutnově vítězně 53:47. Soupeředoplnila Dobrušová, nám chyběla Wágenknechtová. Rozhodně jsme nečekali jednoduché utkání. I Litoměřice mohou do bojů o postup zasáhnout.
     To co nás však čekalo v první čtvrtině, byl ne tak zlý sen, jako opravdu ledová sprcha. Že jsme se nemohli trefit, je věc jedna, ale tolik chyb v obraně se nám již dlouho nestalo. První bod dáváme až v 9. minutě první čtvrtiny za stavu 20:0!! pro Litoměřice, když z protiútoku zakončuje Kavanová. Trápení z naší strany bylo evidentní. Po prvním koši se sice podařilo Truhličkové získat dva fauly při střele, ale trestné hody 4/0 nám bod nepřinesly. Nakonec se trefíme ještě jednou a první čtvrtinu prohráváme vysoce 24:4.
     Ve druhé čtvrtině byla sestava Litoměřic slabší a nižší, což ale za stavu 24:4 stejně nebylo moc příjemné. Když Litoměřice prvním košem ve druhé části zvyšují na 26:4, možná již domácí tým pomýšlel na vítězství, ale to bychom nesměli mít ve svém týmu Hlavovou, která nejen zopakovala svůj výkon ze soboty, ale dokonce ho ještě zlepšila. Sice ve druhé čtvrtině nebyla bodově tak dominantní, ale stejně jako v sobotu strhla hráčky k výkonům, které přinesly zlepšení naší hry, výbornou obranu všech pěti hráček na hřišti. Po ziscích jsme hráli rychle dopředu a snížili ve 13. minutě na 26:10. Hra se na chvíli bodově vyrovnala, ale náš tlak a tah do koše byl opravdu velký a tak v 19. minutě snižujeme dokonce na 33:26. V poločase je stav již „JEN“ 38:30 pro Litoměřice.
     Ve třetí části jsme pohyblivější, využíváme chyb Litoměřic a v obraně získáváme mnoho míčů. Bohužel máme problém s jejich využitím v podobě úspěšného zakončení a ani získané fauly v podobě trestných hodů neproměnujeme. Ve 24. minutě stále prohráváme 42:35. Za minutu dokonce 45:36. Ovšem herně jsme na tom nyní již lépe a tak vše je otázkou času. Daří se výborné úniky a snižujeme ve 27. minutě na 45:44. Do vedení jdeme po koši Michálkové ve 28. minutě na 47:48. Trestným hodem následně Litoměřice vrovnají na 48:48, a opět koš Michálkové a vedeme 48:50. Snad radost z otočení přinesla nepozornost v obraně a dvě akce soupeře otáčejí skóre opět v jeho prospěch a po třech částech hry prohráváme 52:50.
     Hlavová zpřesní trestné hody a vyrovnává 52:52. Únik Klozové, koš s faulem 52:54. Konečně svou první trojku v letošní sezóně dává Michálková na 52:57, se střelou je na doskoku pod košem odpískán faul nejvyšší hráčce soupeře Tmějové, v tuto chvíli již její pátý osobní faul. Po faulu soupeře má mít míč družstvo, které bylo faulováno, což se nelíbí trenérovi Litoměřic, protože faul měl nastat až po koši. Následuje dlouhá diskuze, při které dostává trenér domácích technickou chybu. TH střílí Hlavová a dává znovu oba pokusy, vedeme ve 33. minutě 52:59 a ještě máme míč po technické chybě z půlky hřiště. Za další tři minuty dáme jen jeden koš na 52:61 i přesto, že jsme stříleli 8!! trestných hodů, nedali jsme ani jeden. Teprve nyní dává soupeř první koš v této části na 54:61. Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, situace je hodně nervózní, dochází i k vyvedení jednoho diváka, hodně se píská, ale i tak kontrolujeme hru, a když soupeř přece jen sníží, odpovídáme také košem. Nakonec vítězíme 60:72.
     Pokud body v Ústí byly cenné, tak tyto je třeba vyvážit zlatem. Otočit utkání ze stavu 26:4 se nám již dlouho nepodařilo. Stejně jako v Ústí jsme byli ve druhé polovině lepším týmem, i přesto jsme v poslední části mnoho situací neproměnili. Hráčkám patří pochvala, i lavičce, která v tomto utkání rozhodně žila. Velká pochvala je pro Hlavovou, která hrála snad s ledovým srdcem, neskutečným přehledem a když nedávala koš sama, uvolnila spoluhráčky. V tomto utkání dala neskutečných 27 bodů. Na double se dostala již jen Kavanová s 10-ti body, která svým výkonem mile překvapila. O vítězství však dnes od druhé čtvrtiny bojovaly všechny hráčky.