Každý koš pomáhá – charitativní akce (hipoterapie)

Úvodní slovo

Každý koš pomáhá

Každý koš pomáhá je společná charitativní akce České basketbalové federace a České televize, jejímž společným hlavním cílem je dlouhodobě pomáhat lidem ve složité životní situaci, přispívat k respektování křesťanských a všelidských hodnot jako jsou zejména občanská a lidská sounáležitost a úcta ke stáří.

Každý koš pomáhá je současně i název občanského sdružení, které společné cíle naplňuje. Jeho předsedkyní je paní Eva Mikulecká a členem výboru první Čech v NBA Jiří Zídek.

Náš klub se rozhodl podpořit tuto charitativní akci při pořádání Národního finále mladších minižákyň 2014, které se uskuteční ve Sportovním areálu Jičín v termínu 2.–4. května 2014.

Tato charitativní akce je zaměřena na pomoc Okresní organizaci Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením v Jičíně a jsme zaregistrováni pod názvem APROPO Jičín, o.p.s..

Přáním organizátorů je, aby každé utkání mělo jednoho nebo ideálně několik sponzorů z řad trenérů, rodičů, diváků popř. firem a společností finančně se podílejících na zajištění Národního finále mladších minižákyň 2014.


Popis průběhu akce v Jičíně

1. Jak tuto akci podpořit?
Přihlásit se jako sponzor u pořadatelů a následně přispět částkou 1 Kč za každý vstřelený bod v daném utkání (např. při skóre utkání 54:43 sponzor uhradí částku 97 Kč).

2. Má to smysl?
Pro Vás možná nepodstatných a nic neřešitelných 97 Kč, ale pro obdarované v těžké životní situaci, vynásobeno počtem utkání a počtem sponzorů, může jít o cenné prostředky pro jejich činnost.

3. Kolik zápasů mohu sponzorovat?
Celá akce je dobrovolná, takže záleží pouze na Vaší solidaritě a ochotě. Můžete si vybrat jedno, dvě, tři… utkání, stejně jako podpořit akci sponzoringem všech 28 utkání.

4. Jak bude naloženo s částkou?
Jak již uvádíme výše, podpora půjde do organizace APROPO, konkrétně na akci hipoterapii.

5. Kde se mám přihlásit a jak se mohu zúčastnit?
Ve Sportovním areálu bude pověřená osoba oslovovat všechny přítomné a rozdávat informace o charitativní akci. Stačí, když nahlásíte své jméno a po skončení utkání uhradíte součet skóre v hotovosti dané osobě z organizačního výboru. Proti úhradě dostanete doklad. Nebo se přihlásit předem na email a zde uvést Vaše jméno a utkání, které chcete sponzorovat.


Děkuji všem, kteří přemýšlejí o podpoře této akce a věnovali několik minut přečtení této zprávy. Prosím, podpořte akci Každý koš pomáhá.

David Streubel – ředitel turnaje


Vybraná částka

8.000 Kč

Akci podpořili:

Video-prezentace

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E