Oslavy 70. let basketbalu v Jičíně

     V sobotu 30. března proběhly oslavy 70. let basketbalu v Jičíně. Již od rána probíhal ve Sportovním areále turnaj generací, který přivítal více jak 15 týmů žen a mužů různé věkové úrovně. Vyvrcholením turnaje bylo přátelské utkání bývalých ligových hráčů družstva BK Děčín, které v minulosti získalo 3. místo v nejvyšší soutěži mužů ČR. Proč zrovna Děčín? V tomto oddíle totiž působil jako hráč jičínský odchovanec Karel Formánek a Pavel Budinský, který zde působí jako trenér dnešního týmu Mattoni NBL. Soupeřem těmto veteránům nebyl nikdo jiný, než družstvo jičínských mužů, které hraje II.ligu. Zatímco předskokanem bylo utkání minižákyň a žákyň našeho oddílu, poločas vyplnila obratnostní soutěž těch nejmladších, tedy přípravky. Za podpory velkého množství diváků skončil zápas Jičína s Děčínem ve prospěch domácích, každopádně je velkou ctí, jak bývalí hráči Děčína dokázali s našimi mladými držet krok. Obě družstva předvedla mnoho pěkných akcí, které se divákům jistě líbily.
     Závěrem oslav pak byl společenský večer v Zámku na Tuři, kde proběhlo nejen slavnostní vyhlášení turnaje generací a poděkování hráčům Děčína za účast, ale také byli oceněni tři osoby jičínského basketbalu. Mezi bývalými znovu zakladately to byl Zdeněk Malich a Jaroslav Veselý a za dlouholetou práci v oddíle pak Josef Banýr. V průběhu večera byl pro přítomné připraven nejen raut, ale i salonek s možností nahlédnout do kroniky či ročenek oddílu, včetně historických i novodobých fotografií. Zde je třeba připomenout a vzpomenout na osobu, která věnovala jičínskému basketbalu nejdelší kus svého života z nás všech, a to je Josef Kozák, díky kterému máme kroniku, kterou nám může závidět celá basketbalová veřejnost v naší republice. Pepo, děkujeme.
     Co popřát na závěr? Snad dalších minimálně 70. let úspěšného basketbalového klání v Jičíně a mnoho nadšenců, které při této cestě přidají ruku k dílu.

Fotogalerie z večírku ZDE.

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
24.10.Jičín – BK Loko Trutnov128 : 27Více
23.10.Jičín – Královští Sokoli62 : 36Více
23.10.Jičín – Královští Sokoli74 : 27Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E