Memoriál Karolíny Dlouhé 2013 - sobota

Dalším ročníkem pokračoval turnaj Memoriál Karolíny Dlouhé. Byl pro kategorii kadetek U17. Za Jičín startovalo družstvo složené z hráček Jičína a Nové Paky, které po několika letech opět nastoupí v doros. lize.

Začalo se v sobotu v hale ZŠ Komenského v Nové Pace. Začínala jičínská děvčata proti Studánce Pardubice. V utkání Jičín zvítězil 52:60, ale jeho výkon byl hodně utrápený. Zatímco Pardubice bodově držela Ryšinová s 20 body, za Jičín se na double dostala Machátová a Fejfarová. Ve druhém utkání si s přehledem poradilo extraligové družstvo Trutnova s družstvem Poděbrad a zvítězilo 88:53. I přesto, že v prvním utkání Pardubice potrápily Jičín, ve třetím zápase podlehly především díky prvnímu jednoznačnému poločasu (42:14) pražskému celku USK Praha B vysoce 72:44. Družstvo Pardubic přijelo však výrazně oslabeno a spíše se sestavou jakéhosi družstva B, které bude startovat v OP juniorek U19. Čtvrté utkání patřilo opět domácímu celku, tedy Jičínu, tentokráte proti Trutnovu. Pro Trutnov to bylo nejtěžší utkání na turnaji, když v poločase vedl „pouze“ 24:35. Naopak pro Jičín i přes celkovou porážku 48:73 to bylo nejlépe zahrané utkání turnaje. Trutnov měl nad Jičínem velkou sílu pod koši a vyhrával zde bodově i na doskocích, a to i přes velice bojovný a kolektivní výkon Jičína. První hrací den pak završilo utkání Poděbrad s USK Praha B, ve kterém Poděbrady zvítězily 73:61, když zápas na svou stranu strhly ve druhé čtvrtině. Sice USK Praha B ještě částečně vzdorovalo ve čtvrtině třetí, ale na zvrat mladičké družstvo z Prahy nemělo sil, a možná ani zkušeností.

BK Studánka Pardubice B : BSK Continetal Jičín  52:60 (6:14, 15:29, 33:40)

Kara Trutnov : Basket Poděbrady  88:53 (31:14, 54:21, 72:34)

USK Praha B : BK Studánka Pardubice  72:44 (22:10, 42:14, 58:31)

BSK Continental Jičín : Kara Trutnov  48:73 (11:25, 24:35, 34:56)

Basket Poděbrady : USK Praha B  73:61 (17:17, 43:28, 55:45)

Statistiky a komentáře našeho týmu najdete ZDE.