Mladší žákyně vyhrály zlato v Kralupech

     Poslední víkend roku 2013 se družstvo ml.minižákyň Sokola Nová Paka a BSK Continental TJ Jičín zúčastnilo Vánočního turnaje v Kralupech nad Vltavou. Kromě domácího týmu startovala ještě mužstva z Klatov a Frýdku Místku, pro rozsáhlou marodku se z turnaje na poslední chvíli odhlásil USK Praha. Pro trenérskou dvojici Richard Urban a Táňa Vonková to byla další z možností jak se porovnat s týmy mimo východočeskou oblast a zjistit výkonnost týmu, jehož cílem je minimálně zopakovat loňské 5. místo na letošním Národním finále mladších minižákyň, jehož bude ve dnech 2.-4.5.2014 náš oddíl pořadatelem.
     Turnaj se odehrál systémem každý s každým a následně zápasy o umístnění. Prvním soupeřem našeho týmu startujícím na tomto turnaji pod hlavičkou BSK Jičín byl domácí celek BK Kralupy Junior (9.místo na loňském NF v Litoměřicích). Předvedený výkon potěšil oba trenéry i početné obecenstvo z řad rodičů. Rychlý přechod do útoku spolu s výbornou obranou dovedly náš tým k jednoznačnému vysokému vítězství 87 : 25.
     Odpoledne nás čekal tým BK Frýdku Místku, který ve svém úvodním utkání podlehl celku BK Klatovy 47 :58. Naše děvčata hrající s velkou chutí zopakovala výkon z prvního utkání a konečný výsledek 90 : 37 plně vystihuje poměr sil na hřišti.
     V neděli ráno nás čekal dosud neporažený  celek BK Klatovy a bylo tedy jasné, že se bez ohledu na výsledek tohoto utkání střetneme s tímto celkem ještě jednou o celkové prvenství v turnaji. Hra našeho soupeře byla založena na individuálních dovednostech dvou hráček, které nastřílely většinu bodů svého mužstva, ale jejich výkon zdaleka nemohl stačit na kolektivní hru našich děvčat. Obě utkání se vyznačovala poměrně vyrovnanou 1. čtvrtinou, ale pak již rozdíl ve skóre rychle narůstal v náš prospěch. Po výsledcích 92 : 32 a 85 : 30 (finále) získala naše děvčata zaslouženě bez jediné porážky první místo v turnaji.
     Střelecky se v turnaji nejlépe dařilo Adéle Vítové (54b.), Kačce Všetečkové a Anetě Finkové (52b.), Klárce Drbohlavové (45b.), Charlottě Velichové (34b.) a Elišce Linhartové (30b.). Za předvedenou hru patří dík všem hráčkám a to i těm mladším, které hrály za toto družstvo poprvé. Na závěr turnaje proběhlo slavnostní vyhlášení, při kterém děvčata obdržela pohár a diplom za 1. místo. Pořadatel také vyhlásil nejlepší hráčky jednotlivých družstev – z našeho týmu byla zvolena Kačka Všetečková.

Napsali o nás:

L. Smáha ml., trenér BK Klatovy
 
V neděli nás čekal třetí účastník turnaje – družstvo BSK Jičín. Po sobotních výborných výsledcích jsme v tomto utkání „spadli zpět na zem“. Družstvo Jičína, v němž hrají hráčky z Nové Paky (5. místo na loňském NF), našim holkám ukázalo, jaký se také dá hrát basketbal v této věkové kategorii. Výborná obrana (vypomáhání si, zdvojování), rychlý protiútok na dvě, maxim. tři přihrávky a skoro bezchybné zakončení – to vše vedlo k naší zbytečně velké prohře o 60 b. Poslední (finálový) zápas jsem odehráli opět s tímto družstvem. Bohužel ani druhé vzájemné utkání se našim holkám nepovedlo. Příliš brzy podlehly výše popsanému způsobu hry soupeře. Bez větší bojovnosti ztrácely míče v driblinku, v přihrávkách a i samy špatně zakončovaly. To vše vedlo i ke druhé prohře tentokrát o 55 b.
 
Adéla Janáková, trenérka BK Kralupy Junior
 
Výběr z Jičína a Nové Paky v plném složení předvedl na turnaji výborné výkony a podobným směrem by měla směřovat i naše hra. Rychlý protiútok a těsná obrana zdobila toto složené družstvo dvou týmů a zaslouženě turnaj vyhrály. Soupeř byl nad naše síly, bohužel jsme soupeře moc nepotrápily a postupně jsme odpadávaly.

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E