Mladší žákyně WU14 vstoupily do extraligy vítězně!

Začátek extraligového představení nezačal podle představ a favorit ze západu Čech jde do vedení 0:7! Následuje timeout Jičína. Až po 130 vteřinách 1/4 dává první extraligový koš Barča Truhličková. Vzápětí střílí Nelča Michálková trojku a hned je to veselejší 5:7. Jičín obrací na 13:11 a Plzeňský trenér si bere oddechový čas. Ten nepomáhá a jičínské holky vyhrávají 1/4 20:13. Ve 2/4 se Jičín dostává do vedení až na rozdíl 14 bodů a na poločas se jde za stavu 38:28 pro Jičín. 3/4 začíná šňůrou Plzně 0:8 a Jičín si bere timeout. Čtvrtinu nakonec Jičín prohrál o 5 bodů, ale vedení udržel 54:49. V poslední čtvrtině Plzeň pomalu stahuje náskok. 54:52, 56:56, 58:58 a trojkou na 58:61 se Plzeň ujímá vedení. Jičín otáčí na 62:61 a 30 vteřin před koncem zápasu je stav 66:66. Jičín má 7 vteřin před koncem výhodu držení míče, kterou ale nezužitkoval a zápas jde do prodloužení.

Prodloužení začíná lépe Jičín. 70:66, 74:70. Následuje timeout Plzně. V nervózním závěru Plzeň snižuje šestkou 74:71. Následují dvě 100% šestky Ádi Hlavové 76:71 a konečný výsledek 78:71 znamená teprve druhou prohru Plzně v tabulce!

Holky vstoupily do extraligy vítězně a doufejme, že se jim i nadále v soutěži povede. Gratulujeme. (mč)