GENERACE 2015

    Všem příznivcům jičínského basketbalu se tímto na vědomí dává, že se blíží čas velikonoční a s ním je neodmyslitelně spojeno tradiční sportovně-společenské setkání současných i bývalých basketbalistů obojího pohlaví, které se do historie zapsalo pod názvem „TURNAJ GENERACÍ“. Kolikátý ročník se letos uskuteční, přesně nevíme, jisté je, že jich bylo více než čtyřicet, což je úctyhodné číslo.


    Letošní ročník bude výjimečný z několika důvodů. Všechna utkání se odehrají ve sportovním areále. Ředitel turnaje se narodil v roce 1965, tedy před padesáti lety. Nejdůležitější ale pro letošní ročník bude večírek s vyhlášením výsledků. V loňském roce proběhlo referendum (v restauraci Na Hrázi), které se týkalo změn v organizaci turnaje. Devadesát procent oslovených vyjádřilo přání, aby se večírek konal v sobotu po odehrání zápasů. Devět procent respondentů chtělo zachovat nedělní tradici a jedno procento dotázaných (Mandus starší) se vyslovilo pro pátek. Nápad uspořádat večírek s vyhlášením výsledků turnaje ještě před jeho odehráním je jistě originální, nicméně obtížně realizovatelný. Proto bylo rozhodnuto vyslyšet hlas většiny (vox populi, vox dei) a večírek se tudíž letos uskuteční v sobotu. Pokud by někteří účastníci turnaje měli pocit, že nevědí, co s volnou nedělí, navrhuji na nedělní odpoledne lehkou pěší turistiku (lze spojit i s návštěvou různých osvěžoven). Kdy a kde se tito borci sejdou, lze domluvit operativně během soboty.
 

    Generace 2015 se uskuteční v sobotu 4. dubna ve sportovním areále v Jičíně. Sraz účastníků je v 8,30. Hrát se začne v 9,00 hodin. K dispozici budou tři hřiště, dvě menší v tělocvičně a jedno obrovské v hale (tam dostanou přednost mladí závodníci). Hrací doba a rozpis jednotlivých zápasů bude vytvořen podle počtu zúčastněných týmů.

    Večírek s vyhlášením vítězů a nejrůznějších kuriozit se bude konat v Jičíně, v šenku Na Hrázi od 18,00 hodin. Kdo bude chtít, může se dostavit dříve (budeme očekáváni již od odpoledne), ale i později. Vyhlášení proběhne od 20,00 hodin. Samozřejmě bude připraven i prostor pro tancechtivé. V průběhu večera můžete ochutnat místní gulášek, uzeninu i jiné dobroty. Je zajištěno dostatečné množství griotky i dalších posilujících likérů. Je připraveno i půlnoční překvapení.

    Doufám, že i letos se sejdeme v hojném počtu a k vidění budou kvalitní výkony na poli sportovním i společenském.

Jan Kypr - ředitel turnaje (603 546 652)

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E