8. místo v ČR pro nejmladší minižákyně

Národní finálenejmladších minižákyň Jičín 2016

V termínu 22.-24.4.2016 pořádal náš basketbalový klub Národní finále nejmladších minižákyň. Od roku 2012 to pro nás byla již třetí akce tohoto charakteru. Do Jičína se sjelo dvanáct nejlepších týmů z celé České republiky, aby poměřily síly v bojích o medaile. Kromě basketbalových zážitků, mohly hráčky lépe poznat naše město a taky pro ně byl připravený bohatý doprovodný program.

Náš tým nejmladších minižaček vedli trenéři Milan Cvrček a Tereza Mikulová. Hráčské složení:

Nikola Chmelíková, Bára Hlaváčková, Adéla Měšťanová, Štěpánka Láníková, Lucie Všetečková, Kateřina Tauchmanová, Adéla Folprechtová, Veronika Hanyšová, Klára Vltavská, Tereza Zahradníková, Denisa Ježková, Adéla Stindlová, Andrea Matoušová, Kateřina Lhotáková, Lucie Zachovalová, Natálie Flaxová a Eliška Cvrčková.

Ve skupině BSK Continental TJ Jičín soupeřil s BŠ Praha a DbaK Plzeň. Basketbalová škola Praha byla nad naše síly. Výsledek 31:64, ale za předvedený výkon jsme se rozhodně stydět nemuseli. Už i fakt, že tento tým následně vybojoval bronzovou medaili hovoří o jeho kvalitách. Druhým našim soupeřem byla Plzeň. Našim holkám se dařilo na co sáhly a za velké podpory publika po závěrečném hvizdu mohly slavit vítězství 63:45.

Ve čtvrtfinále jsme narazili na našeho tradičního soupeře z Pardubic. Z kvalifikačních bojů jsme věděli, že nás soupeř třikrát porazil a to vždy více jak o 10 bodů. Naše holky však pokračovaly ve své bojovnosti a Pardubice to s námi neměly vůbec jednoduché. Konečný výsledek 48:51 tedy prohra o pouhé 3 body nás opravdu mrzela – už jen představa, že jsme mohly bojovat o medaile…

V zápasech o 5.-8.místo jsme narazily na druhý tým z Prahy - Počernice. Opět jsme hrály vyrovnané utkání, které jsme v závěru nezvládli 50:59, ale opět parádní výkon.

No a nakonec náš poslední zápas o 7. místo se SŠB Ostrava. Tento zápas byl asi náš nejméně povedený 54:62. Na holkách se podepsala únava a i přes opravdu velkou snahu byl tento zápas spíše velkou křečí.

Pro BSK Continental TJ Jičín tedy konečné 8.místo v ČR. Trenéři celý turnaj hodnotí pozitivně. Po celou dobu holky bojovaly a za své nasazení zaslouží velkou pochvalu. Velkým pozitivem je řada vyrovnaných utkání, které jsme na celorepublikové úrovni sehrály – i když po zápasech jsme většinou byli poražení, do budoucna jsou tyto zápasy a výsledky naší vekou výhrou a zkušeností.

Děkujeme všem našim nejmladším bojovnicím za předvedené výkony, týmům za účast, fanouškům za podporu a v neposlední řadě organizátorům za další povedenou akci u nás v Jičíně.

více na: http://www.basketjicin.cz/narodni-finale-2016/index.html

Celkové pořadí:

 

1. místo

Sokol Hradec Králové

2. místo

ŠBK Sadská

3. místo

BŠ Praha

4. místo

BK Studánka Pardubice

5. místo

Sokol Horní Počernice

6. místo

TJ Slovan Litoměřice

7. místo

SBŠ Ostrava

8. místo

BSK Continental TJ Jičín

9. místo

DBaK

10. místo

Valosun KP Brno

11. místo

BK Žabiny Brno

12. místo

BK Strakonice

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E