NÁRODNÍ FINÁLE U12

3. místo v ČR pro náš tým U12!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Národní finále mladších minižákyň Český Brod/Sadská 2016

Mladší minižákyně BSK Continental TJ Jičín U12 si z kraje letošního roku vybojovaly v krajských kvalifikacích účast na národním finále 2016. Ve dnech 29.4.-1.5.2016 probíhalo toto národní finále v Českém Brodě a Sadské. Díky spolupráci měst se dvě základní skupiny začínaly hrát v Českém Bodě a dvě v Sadské. Následně pak postupové zápasy z vrchu tabulky v Českém Brodě a ostatní zápasy v Sadské. Jičínu pro tento turnaj postačila pouze českobrodská palubovka.

Náš tým mladších minižaček vedli trenéři David Streubel, Petr Všetečka a Tereza Mikulová. Hráčské složení: Ema Folptechtová, Tereza Ježková, Tereza Flaxová, Barbora Záhorová, Jana Riegerová, Ema Dobiášovská, Barbora Budínská, Jessica Nechanická, Charlotte Velichová, Kateřina Tauchmanová, Lucie Všetečková, Nikola Chmelíková, Bára Hlaváčková, Adéla Folprechtová, Adéla Stindlová a Denisa Ježková.

Ze skupiny tento tým odcházel neporažený. První zápas holky překvapily soupeře Žabiny Brno. Během pěti prvních minut zápasu si urvaly náskok, který pak držely až ke konečnému výsledku 63:49. Druhým soupeřem nám byly hráčky DBaK Plzeň. Opět se nejednalo o jednoznačný průběh. Holky bojovným výkonem pomalu přebíraly kontrolu nad zápasem na svou stranu. Nakonec výhra o dvacet bodů 68:48.

Čtvrtfinálovým soupeřem byl celek z Chomutova, který ve své skupině obsadil druhé místo za USK Praha. Dlouhou dobu se nám nedařilo vytvořit si větší bodový náskok, avšak druhý poločas se odehrál pod taktovkou našich děvčat. Konečný výsledek 82:63 pro nás znamenal postup mezi čtyři nejlepší týmy národního finále 2016!

Díky turnajovému klíči, nás v semifinále čekal tým Sokola Hradec Králevé – největšího suveréna dosavadního průběhu národního finále. Na výsledek 42:125 bylo potřeba co nejdříve zapomenout, protože nás čekal souboj o bronzovou medaili!

O 3. místo naše mladší minižákyně vyzval opět tým Žabiny Brno, který holky na turnaji již jednou porazily. Bohužel tentokrát už se nedalo těžit z momentu překvapení, proto byl před námi opravdu těžký zápas! Bojovnost a větší chuť, kterou si v předzápasovém rozhovoru s moderátorem přál trenér, byla na naší straně. Únava zapomenuta. Holky si prostě nepřipustily, že by mohly být bramborové a medaile se pomalu, ale jistě přibližovala. Vedení bylo chvílemi až o 15 bodů, nakonec 61:54, ale důležitá je VÝHRA. BSK Continental TJ Jičín tedy konečné 3.místo v ČR - bronz pro mladší minižákyně.

Celkové hodnocení turnaje - slovo trenéra Davida Streubela:

Chtěl bych poděkovat všem hráčkám za krásný víkend, který jsem si s nimi moc užil a myslím, že mohu mluvit i za oba asistenty. Přeji holkám takový úspěch a je to především jejich zásluha! Udělaly nejen mě obrovskou radost. Tým bojoval o každý míč, klíčové hráčky se dobře zapojily do kolektivní hry a jsem rád, že některé zápasy ukázaly, že tento tým i přes krásný výsledek má ještě rezervy do budoucích let. Věřím, že tento tým a všechny jeho hráčky neřekly tímto třetím místem poslední slovo.

Bronzové medaile holky převzaly z rukou reprezentantky Kateřiny Elhotové. Do týmu ALL-STARS národního finále mladších minižákyň 2016 byla zvolena naše Jessica Nechanická. Hráčkami jednotlivých zápasů byly Charlotte Velichová, Jessica Nechanická, Tereza Flaxová, Lucie Všetečková a Ema Folprechtová.

Do Českého Brodu přijelo náš tým podpořit opravdu mnoho fanoušků. Moc jim za parádní atmosféru děkujeme a věříme, že to stálo za to!

CELKOVÉ POŘADÍ:

1. Hradec Králové

2. Strakonice

3. Jičín

4. Žabiny

5. Sparta

6. Sadská

7. USK

8. Chomutov

9. DBaK

10. Prostějov

11. Basket Ostrava

12. Český Brod

 

PÁTEK 29.4.2016:

skupina B     

Žabiny – Jičín  49:63

DBaK – Jičín  48:68

Žabiny – DBaK  65:32

SOBOTA 30.4.2016:

čtvrtfinále    
Jičín - Chomutov  83:63

  semifinále:        Jičín - Hradec Králové               42:125

 

NEDĚLE 1.5.2016:

o 3. místo:           Jičín - Žabiny                         61:54

 

Tým Jičína se Národního finále zúčastnil již v loňském roce v Hradci Králové, kde pod vedením Terezy Mikulové obsadil 10. místo. V sestavě však chyběly dvě opory, Ch.Velichová a J.Nechanická. Vzhledem k doplnění sestavy v letošním roce budeme chtít obsadit vyšší příčku, i když je pro nás podstatná především účast na takovéto akci, než konečné umístění. Pro mateřské povinnosti Terezy Mikulové převzal v lednu tým David Streubel. Asistentem na turnaji bude Petr Všetečka.

 

turnaj je možné sledovat na stránkách: http://nfu12g.cesbrod.cz/

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E