Těžký los pro baráž o extraligu kadetek….

Těžký los pro baráž o extraligu kadetek….Po několika letech se jičínské kadetky opět pokusí dostat do extraligy a tedy nejvyšší basketbalové soutěže této věkové kategorie. Dlouhá sezóna byla složena z přípravného turnaje, základní části a následného play-off. Vzhledem k tomu, že jičínské kadetky základní část vyhrály, nemusely hrát předkolo play-off a mají možnost hrát baráž doma.

Družstvo odehrálo celkem 29 utkání, ze kterých pouhé čtyři prohrálo. Čtyři zápasy v přípravném turnaji, bilance 18 vítězství a 4 porážky v základní části a následně v play off vítězství 3:0 nad DBaK Plzeň posunulo tým právě do baráže o extraligu. Baráž se hraje na dvě tříčlenné skupiny, které jsou složeny z vítězů obou skupin dorostenecké ligy, následně dalších dvou celků z ligy, které postoupí z play off a dvou posledních týmů z extraligy. Čekali jsme tedy na los, který pro nás bohužel nebyl přívětivý. Do naší skupiny, kterou jako vítězové naší skupiny dorostenecké ligy pořádáme, byl nalosován nejsilnější soupeř baráže, a to Hradec Králové. Druhý silný celek HB basket Praha je pořadatelem druhé skupiny. Všechny tři zbylé týmy (Nusle, a padající extraligové Valosun Brno a Litoměřice) jsou pro náš tým soupeřem k poražení.

I přesto, že máme ve skupině silný Hradec Králové, pokusíme se podat výkon, kterým minimálně tohoto soupeře potrápíme a zkusíme překvapit. Zveme proto příznivce basketbalu, aby přišli naše hráčky podpořit.

Rozpis baráže: Pátek 20.5. v 15.45/17:00 hodin BSK Continental TJ Jičín : TJ Slovan Litoměřice

(čas upřesníme)

Sobota 21.5. v 17.00 hodin Slovan Litoměřice : Sokl Hradec Králové

Neděle 22.5. v 10.00 hodin Sokol ZVUS Hradec Králové : BSK Continental TJ Jičín

 
Aktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E