ŽÁKOVSKÁ EXTRALIGA V JIČÍNĚ

EXTRALIGA V JIČÍNĚ

BSK Continental TJ Jičín, kategorie U14 a U15 postoupily z žákovské ligy do nejvyšší soutěže v České republice – extraligy. Valná většina hráček tuto soutěž ochutná poprvé.

Družstvo U14 hraje v české 8 členné skupině, kde se pokusí skončit do 4. místa a společně s dalšími čtyřmi účastníky z moravské skupiny postoupit na závěrečný turnaj MRČR. Už samotný postup a účast v této elitní soutěži je obrovským úspěchem mladých basketbalistek, které trénují pod vedením trenéra Richarda Urbana a jeho asistenta Martina Rejlka 4x týdně. Družstvo se opírá o zatím nejlepší střelkyni soutěže Adélu Vítovou. Adéla byla společně s Eliškou Linhartovou a Andreou Černou nominovány do výběru východočeské oblasti, kde hráčky TJ Jičín úspěšně reprezentovaly na turnaji oblastních výběrů. Mezi další opory patří Jessica Nechanická, ale i na dalších hráčkách je patrná systematická práce a tréninková píle.

V kategorii U15 družstvo postoupilo mezi nejlepších 12 týmů v republice, tím splnilo cíl, který si na začátku sezóny dalo. Hráčky se pokusí dostat rovněž mezi posledních 8 účastníků extraligy a postoupit na závěrečný turnaj MČR. Družstvo vede trenér Richard Urban a jeho asistentem je Ing. Petr Všetečka. Hráčky našeho celku K. Drbohlavová a A. Finková hostují do Trutnova, kde pomáhají v kategorii U17 místnímu klubu v extraligové soutěži. Náš tým je ve společnosti takových basketbalových celků jako jsou USK Praha, Slovanka Praha, SŠB Ostarava, Handicap Brno a dalších, což jenom ukazuje náročnost a kvalitu celé soutěže.


Aktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E