Ženy 3. ve Východočeské lize

Po 6. místě v základní skupině zdolaly uspěšně ženy BSK TJ Jičín v play-off soupeřky z Týniště nad Orlicí a postoupily do Final four soutěže. V prvním zápase FF podlehly Hradci Králové, ale v utkání o 3. místo porazily Novou Paku a do Jíčína přivezly bronz!!!!

Holky gratulujeme :) :) :)

Komentář trenéra:

Účast na finálovém turnaji byla pro nás příjemným zakončením sezóny, protože naše výsledky během základní části byly průměrné.

Do play-off jsme nastupovaly z 6. místa proti Týništi nad Orlicí. Naše vzájemné zápasy byly vždy s Týništěm vyrovnané a oba jsme v základní části těsně prohrály. První utkání play-off jsme prohrály v Týništi pouze o 2 body a druhý zápas doma jsme musely vyhrát minimálně o 3 body, pokud bychom chtěly pomýšlet na postup. Ve VČL žen se hrají v play-off 2 zápasy a o postupujícím v případě rovnosti rozhoduje skóre. Nedělní odvetný zápas byl celý v naší režii a Týniště jsme jasně přehrály 53:38 a postoupily na závěrečný turnaj Final Four.

V sobotním semifinále Final Four nás čekal domácí celek Hradce Králové, jasný vítěz základní skupiny, pouze s jednou prohrou.  Pouze první poločas jsme s Hradcem dokázaly držet krok. Po dvou čtvrtinách jsme ztrácely pouze 6 bodů, 21:27. Po změně stran už protihráčky ukázaly svoji sílu a měly vývoj zápasu pevně ve svých rukou. Nám se přestala dařit střelba a nefungovala nám ani obrana.

Ve druhém semifinále přehrály hráčky Hořic 50:43 Novou Paku.

V boji o třetí místo jsme neměly co ztratit a věděly jsme, že s Pakou můžeme hrát vyrovnaně, i vyhrát. Byl to úplně jiný zápas než proti Hradci Králové. Všechny naše hráčky daly do utkání vše, dařilo se střelecky, nasazení v obraně a bojovnost nutily soupeřky k chybám. Ve druhé čtvrtině jsme si vytvořily deseti bodový náskok, který se nám po zbytek zápasu podařilo udržet a vyhrát 61:48. Třetí místo VČL je NAŠE J.

Ve finále potvrdil roli favorita tým Hradce Králové a přehrál Hořice 53:45.

Celá sezóna byla trochu rozpačitá, ale ukázala nám, že když chceme, dokážeme zabojovat a semknout se. Určitě za to může náš skvělý kolektiv, protože i když se nedaří, jsme jeden tým i mimo hřiště.