Starší žákyně U15 se na Mistrovství České republiky neztratily

Starší žákyně se na Mistrovství České republiky neztratily

Ve dnech 5. – 8. Května proběhlo v Hradci králové Mistrovství České republiky starších žákyň.

Šestým místem zakončily starší žákyně letošní sezonu na turnaji o mistra ČR. I když ambice byly vyšší, rozhodně se jičínské mladé basketbalistky na Mistrovství neztratily. Vždyť jen samotný postup do extraligy byl úspěch a navíc se děvčata dostala až do osmičlenné basketbalové skupiny, ve které si to rozdaly o Mistra ČR ve dvou skupinách. Ve skupině A to byla Slovanka Praha, Hradec Králové, Ostrava a Jičín, druhou skupinu tvořil HB Basket Praha, USK Praha, Kralupy nad Vltavou a tým ze západu Čech, celek Karlových Varů.

Naše děvčata zahajovala se Slovankou Praha. Úvodní čtvrtina byla vyrovnaná, ve druhé holky zabraly a utekly soupeřkám až na poločasových 16 bodů. Po přestávce pražské basketbalistky třemi slepenými trojkami poslaly jičínský tým do kolen a už jsme se nedokázali zvednout. Celková prohra o 4 body mrzí a ve své podstatě určila postup ze skupiny. Ve večerním utkání proti Ostravě jsme od vyrovnaného poločasu navyšovali náskok až na konečných 35 bodů a zvítězili.

O všem tedy rozhodl druhý den a náš zápas s Hradcem. Za určitých okolností by nám stačilo vyhrát o čtyři body a postupovali bychom společně s Hradcem do bojů o medaile. Celý zápas se nesl v duchu obrovského nasazení a družstva se střídala ve vedení. Nakonec jsme odešli poraženi o devět bodů. V bojích ve skupině o umístění 5. – 8. jsme nejprve porazili celek Karlových Varů a v boji o páté místo jsme odešly se sklopenou hlavou. V zápase s loňským mistrem HB basket Praha nám už došly v závěru síly a celkově jsme tak obsadili 6. místo. Naše holky hrály velice pohledný basketbal a rozhodně nezklamaly. Hranice mezi úspěchem a neúspěchem je velice tenká a tentokrát jsme to byli my, kteří tahali za kratší provaz. Družstvo, které bylo na pátém Mistrovství republiky (Litoměřice, Jičín, Ostrava, Praha a Hradec Králové), v této sestavě končí. Dívky odcházejí studovat a vesměs budou ve hře pod bezednými koši pokračovat v jiných klubech.

Takže holky, přeji vám jako trenér, mnoho úspěchů ve sportu a v osobním životě a věřte, byl jsem na vás hrdý a bylo mi ctí vás trénovat.

 

Richard Urban, trenér

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E