U13 přivezly z Ostravy 4.místo z festivalu minižákyň

V termínu 5.-7.5.2017 proběhl v Ostravě festival minižákyň u13, na kterém nechyběla ani děvčata BSK Continental TJ Jičín. V tom samém termínu se odehrávalo i národní finále U13, na které náš tým těsně nepostoupil, proto jsme přihlašovali již zmiňovaný festival, který je jakousi 2. ligou hned za národním finále.

Družstvo dívek u13 BSK TJ Jičín odjíždělo do Ostravy již o den dříve vlakem z Pardubic, takže kromě basketbalových zážitků jsme si užily i cestu.

Naším prvním turnajovým soupeřem bylo v pátek 5.5.2017 družstvo Slovanky Praha složené převážně z hráček roč. nar. 2005. Tento páteční zápas holky zvládly na jedničku a soupeřky, které ale bojovaly a nedaly nám nic zadarmo, jsme porazily 52:32.

Odpoledne proti nám nastoupilo družstvo SK Podolí. Bylo to premiérové klání mezi těmito týmy vůbec, takže jsme soupeřky neznaly. Po první čtvrtině byl stav nerozhodný 16:16 a to hlavně zásluhou soupeřky č.21 A.Benešové, která nám nasázela všech 16bodů. Další průběh zápasu už byl v naší režii a soupeřky z SK Podolí jsme porazily 68:38.

V prvním sobotním utkání jsme se střetly s domácím družstvem SŠB Ostrava, které byť se v klidu dostalo na národní finále, dalo nakonec přednost účasti na domácím festivalu a byla znát jejich kvalita. Naše děvčata překvapil hlavně „zón-press“ v obraně soupeřek a tak jsme v prvním poločase až moc míčů odevzdaly soupeřkám přímo do jejich protiútoku. Druhý poločas holky začaly plnit pokyny a dařilo se nám soupeřovu obranu přehrávat. I tak ale prohra 31:84.

Druhé sobotní utkání bylo proti soupeřkám z klubu BK Brandýs nad Labem. V tomto utkání se pomalu začala projevovat únava, ale holky bojovaly se soupeřkami i sami se sebou až dokonce a byla z toho výhra 68:31. Postoupily jsme tedy z 2. místa ze skupiny a v neděli nás čekal souboj o 3. místo s družstvem HB Basket Praha ze druhé skupiny turnaje.

Nedělní souboj o bronz nám bohužel nevyšel a do Jičína jsme si přivezly nepopulární brambory. Dívky z HB nás porazily 31:68. Konečný výsledek úplně neodpovídá průběhu hry. Holky bojovaly z posledních sil až do konce a určitě si za celý turnaj zaslouží pochvalu. Předváděly sympatické výkony, za které se rozhodně nemusí stydět.

Složení družstva: Láníková Štěpánka, Chmelíková Nikola, Flaxová Tereza, Budínská Barbora, Všetečková Lucie, Záhorová Barbora, Ježková Tereza, Riegerová Jana, Hlaváčková Bára, Folprechtová Ema, Dobiášovská Ema, Folprechtová Adéla, Zahradníková Tereza, Holá Lucie, Tauchmanová Kateřina, Hanyšová Veroninka a Měšťanová Adéla – trenérka týmu Tereza Mikulová