U19 - 1.místo ve skupině a postup do finálové skupiny ligy juniorek

 

Družstvo dívek U19 bylo nalosováno do skupiny B dorostenecké ligy.

Našimi soupeři byla družstva Benešva, Sparty Praha B, Žďáru nad Sázavou  , Liberce , Kolína a Brandýsa nad Labem.

Po sérii šesti výher a dobrém vstupu do soutěže, přišel herní útlum a tři porážky. Poté se nám opět podařilo herně zvednout a skupinu jsme odehrály s bilancí 9 výher a 3 proher. Umístily jsme se na 1. místě a postoupily jsme do finálové skupiny, kde se utkáme s týmy Benešova, Plzně, Havířova, Žabin Brno a Chomutova.

Začátek sezony byl dobrý a družstvo předvádělo pěkný basketbal a své soupeře jasně přehrávalo. Poté přišlo několik zranění, nemocí a ukončení kariér, což poznamenalo tréninkový proces a výsledkem byly tři pořážky v řadě. Po důrazném pohovoru poločasového utkání v Kolíně se situace opět otočila a skupinu jsme dohrály na 1.místě.

Postup do finálové skupiny nám přinese dalších 10 kvalitních zápasů. Ve finálové skupině jsme začaly s bilancí 1 výhra a 3 prohry. Nyní nás čekají čtyři domácí utkání a rádi bychom v některém z nich uspěly.

Nejvíce nás trápí, že nemáme klasického pivota. Všechna družstva ve finálové skupine mají alespoň jednu hráčku vysokou 185 cm a vyšší. My toto musíme nahradit bojovností a ne vždy se nám to povede.

 

(DF)

 

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E