U12 národní finále v Ostravě

Národní finále u12, 3.-5.5.2019 v Ostavě

První víkend v květnu nás čekal poslední turnaj v této sezóně a tím bylo MČR v Ostravě.

Jelo se už ve čtvrtek, jelikož jsme v pátek ráno měly první zápas se Strakonicemi. Holky bojovaly a zápas dotáhly do vítězného konce. Odpoledne nás čekal domácí celek Ostravy. Holky věděly, že tento zápas bude obzvlášť těžký a měly obrovskou chuť vyhrát. Bohužel to se nepodařilo. Holky byly unavené a byly rády, že mohou jít spát a připravit se na sobotní zápasy. Páteční zápasy byly pod vedením Zuzky a Páji.

V sobotu dopoledne na nás čekal tým ze Sadské. V tomto zápase holky hrály neskutečně. Zasloužily si vyhrát. Bohužel jsme nedaly spoustu TH a “šoupáků”. Popravdě ani rozhodčí nebyli nestranní. Zápas jsme prohrály o nějakých 6 bodů a odnesly si 2 TCH. Holky byly zklamané, ale díky podpoře rodičů byly připravené na odpolední zápas s Olomoucí, kde nám šlo o to, o jaké místo budeme hrát v neděli. Hračky se na zápas těšily. Hrály jsme na jiné hale a myslím si, že ta nám vyhovovala více než ta předešlá. Holky měly velkou motivaci, chtěly v neděli hrát o 5. místo. Zápas byl ze začátku vyrovnaný, ale po poločase jsme soupeři utekly a náskok si udržely.

Ze zápasu jsme šly rychle na druhou halu, kde byla doprovodná akce pro všechny hračky. Jednalo se o sportovní disciplíny, např.: střelba, slalom, atletické dovednosti atd. Zapojila se skoro všechna děvčata. Střelbu na čas od nás vyhrála Terezka Petráňková. Po akci jsme byly rády, že jsme konečně v posteli.

V neděli na nás čekal pražský výběr, a to tým z USK Praha. Soupeř byl vysoký, a to byla oproti nám nevýhoda, jelikož jsme malý tým. Šlo o 5. místo na republice a holky do toho daly všechno. Byly jsme rychlejší, dravější a hodně jsme těžily z rychlých protiútoků. Zápas jsme vyhrály a mely neskutečnou radost. Přece jen to je pro nás velký úspěch se takhle krásně umístit. Po zápase jsme se přesunuly na finále a zakončení turnaje. Některé naše hračky byly oceněny, dostaly jsme pohár s diplomem a mohly jsme jet dlouhou cestu domu.

Na závěr bych chtěla říct, že jsme malý oddíl v respektive malém městě. Hračky si nevybíráme a jsme rádi za každou holčinu co se k nám přihlásí. Když jsme přijely do Ostravy, nikdo nečekal, že se umístíme na tak krásném místě. Překvapily jsme svou hrou, stylem a dravostí. Na turnaji se o nás pozitivně mluvilo, že holky jsou šikovné, nic nevzdávají a mají chuť hrát.

Dále bych chtěla poděkovat za sebe, Zuzku a Páju rodičům, kteří nás neskutečně podporovali. Podotýkám, že od každé hračky tam byl alespoň 1 rodič! Neskutečné. Pro nás to bylo krásné zakončení sezony. Doufám, že se bude takhle dařit i v příští sezóně nejen nám, ale celému oddílu. Ještě jednou obrovské díky všem!!!

Barbora Čapková, trenér


Pořadí týmů

 1. Sokol Hradec Králové
 2. SBŠ Ostrava
 3. ŠBK Sadská
 4. BA Sparta Praha
 5. BSK TJ Jičín
 6. USK Praha
 7. OSK Olomouc
 8. BK Chomutov
 9. BK Strakonice
 10. BK Frýdek - Místek
 11. BK Žabiny Brno
 12. BK Loko Karlovy Vary

 

Do výběru All star B se dostala naše Nikola Kubínová a za tým BSK TJ Jičín byla vyhlášena jako nejlepší hráč taktéž Nikola Kubínová, jako nejužitečnější hráč Natálie Flaxová a jako nejlepší střelec Eliška Cvrčková.

 

Holky všem moc gratulujeme k 5.místu v ČR!!!

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E