Jičínský basketbal a sezóna 2019/20

Jičínský basketbal a sezóna 2019/20

Naše basketbalistky se rozhodně nenudí! V srpnu nám vždy začíná další basketbalová sezóna a pro hráčky BSK TJ Jičín to znamená letní přípravu a následné soustředění. V roce 2019 se všechny mládežnické týmy vyrazily zlepšovat, trénovat a užívat si společných chvil do nedaleké Lomnice nad Popelkou. Před samotným zahájení soutěží pak některá družstva sehrála přípravná utkání na turnajích: u14 – 1. místo turnaj Písek, u15 – 1. místo Memoriál Karolíny Dlouhé Jičín, u13 – 2. místo Memoriál Karolíny Dlouhé Jičín, u11 – turnaj basketbalových přípravek Jičín (bez umístění – mix týmů a pro radost).

V září jsme za BSK TJ Jičín podnikli návštěvu všech jičínských základních škol, uspořádali pro ně ukázkové hodiny, a tak navázali na sérii jarních ukázkových hodin v mateřských školkách v Jičíně. Dále jsme na Husově ulici při festivalu Jičín město pohádky postavili náš tradiční Pohádkový koš. Taktéž v září, se nám podařilo nabrat plno nových tváří do basketbalové přípravky a pak už našim „starým tvářím“ mohla konečně začít soutěž 2019/20.

Během podzimu 2019 jsme se svěřenkyněmi navštěvovali Aqua-centrum, kde holky kromě zábavy i kompenzovaly a relaxovaly po basketbalových trénincích a zápasech. V prosinci minižákyně na tréninku navštívil Mikuláš se svými pomocníky a drobnými dárky je odměnil za předvedené basketbalové dovednosti. Za úspěch musíme zmínit vyhlášení našeho týmu minižákyň za nejlepší kolektiv mládeže okresu Jičín roku 2019.

Před Vánocemi jsme nejprve oblékli do kecek rodiče nejmenších a vyzvali je na basketbalový zápas (samozřejmě výhra byla naše!) a pak se vyrazilo na hory do Pece pod Sněžkou na boudu Agrostroje Jičín, Jančikárnu. Nesmíme zapomenout na turnaj regionálních výběrů u14, kde jako kapitánka týmu Východních Čech (1. místo na turnaji) zazářila naše svěřenkyně Adéla Stindlová (oceněna v top 5 turnaje).

V lednu proběhl u nás v Jičíně kemp pro dívky u13 z východočeské oblasti pod záštitou České basketbalové federace. Kempu se zúčastnilo hned 6 hráček BSK TJ Jičín a naše trenérka Zuzana Coufalová. V neposlední řadě si v lednu mohly naše nejmladší dívky zatrénovat pod vedením šéftrenérky dětí a mládeže ČBF, Mileny Moulisové, což byl pro ně velký zážitek a i přihlížející trenéři BSK TJ Jičín si odnesli mnoho podnětů pro své vlastní trénování.

Únor byl u všech týmů ve znamení nadstavbových částí. Úspěch zaznamenaly naše mladší žákyně u14, které postoupily do extraligy s možností vybojovat postup na MČR. Minižákyně u13, si pak svým výkonem v kvalifikaci zajistily postup mezi 12 nejúspěšnějších týmů v republice na MČR 2020.

 

Aktuálně z důvodu vládních opatření proti šíření COVID-19 je do odvolání přerušena činnost klubu BSK TJ Jičín. Česká basketbalová federace oficiálně přerušila všechny soutěže a jsou zavřené tělocvičny. Je to těžké, protože nám moc chybí tréninky, zápasy a vůbec naše hráčky a trenéři.

Je to však také příležitost vyzkoušet si jiné tréninkové podmínky. Přidali jsme se k výzvě a domácím tréninkům #VRATIMSELEPSI od @ceskybasketbal. Jedná se o tréninková videa zveřejňovaná každý všední den a uzpůsobená individuálnímu tréninku třeba i uvnitř obýváku. Neklesáme na mysli a situaci bereme jako příležitost vyzkoušet si něco jiného – když nemohou děti za basketbalem, musí basketbal za dětmi :)

 

Více informací k našim jednotlivým týmům a akcím můžete zhlédnout na webových stránkách klubu www.basketjicin.cz

 

Výsledky týmů BSK TJ Jičín k březnu 2020

ženy – východočeská liga: průběžné 9. místo základní části soutěže

kadetky u17 – celostátní liga: 4. místo po základní skupině a v nadstavbové skupině play-out C průběžné prvenství

Starší žákyně u15: 5. místo v základní skupině soutěže, díky zdravotním komplikacím v týmu nám utekl postup do extraligy, dále pokračují v celostátní lize žákyň u15 a průběžně vedou svou skupinu

mládež u15 b: v sérii přátelských utkání s basketbalovými týmy z okolí jsme se dočkali prvního vítězného utkání

mladší žákyně u14: 2. místo v základní skupině zajistilo postup do extraligy u14 a nyní bojují o postup na MČR – průběžné 3. místo ve skupině A

starší minižákyně u13: průběžné 3. místo ve skupině sever smíšeného oblastního přeboru u13 a postup na MČR dívek u13

mladší minižákyně u12: 3. místo ve skupině VPII smíšeného oblastního přeboru u12 a postup do final-four VPII oblasti

nejmladší minižákyně u11: 7. místo ve skupině sever smíšeného oblastního přeboru u11 obhájené v nadstavbě

šmoulinky: zúčastnily se již řady turnajů, na kterých předváděly parádní výkony, mají chuť hrát a zlepšovat se

přípravka: trénujeme úterky a pátky 16:00-17:30 na 4.zš v Jičíně a stále mezi sebe vítáme nové hráčky, takže neváhejte dorazit! Před přerušením činnosti klubu bylo v plánu zúčastnit se dvou turnajů basketbalových přípravek ČBF, což by bylo úplně první setkání se soutěžním basketbalem, snad se brzy dočkáme…

 

BSK

 

 

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E