Schůzka "generací" basketbalu v Jičíně - březen 2020

Robert Kvaček – pamětník počátku basketbalu v Jičíně

Jaroslav Veselý – obnovitel/znovu-zakladatel klubu v 60.letech

Tereza Nováková – za současný klub, trenérka přípravky a minižactva

 

V úterý 3.3.2020 jsme se sešli a povídali si o historii i současnosti basketbalu v Jičíně. Setkání zprostředkoval pan Jaroslav Veselý – jeden z obnovitelů našeho klubu v 60letech.

Za současný klub se setkání zúčastnila Tereza Nováková, nechyběl již zmiňovaný pan Jaroslav Veselý a v neposlední řadě pan profesor Robert Kvaček jako zástupce pamětníků úplného začátku basketbalu v Jičíně. Sešli jsme se doma u pana profesora a strávili u něj příjemné dopoledne plné vyprávění o basketbalu v Jičíně a basketbalu a sportu obecně.

Nejprve jsme předali panu profesorovi květinové dary, bonboniéru a hlavně suvenýry s logem BSK TJ Jičín. Dále jsme nahlíželi do starých kronik a povídali si o prvních zápasech i o tréninkové přípravě. Zajímavé bylo zejména povídání o mistrovství gymnázií, které Lepařovo gymnázium ovládlo a také povídání o úspěšném utkání jičínských proti Nové Pace, ve kterém pan profesor zazářil. Jako basketbalisté jsme nemohli zapomenout ani na současné úspěchy českého basketbalu. 

Ve zkratce bylo pánům představeno současné fungovaní klubu, naše snažení a posloupnost (od přípravky po ženy), ale také jsme si společně posteskli nad absencí mužské složky v Jičíně...

Také jsme porovnávali basketbal v minulosti a basketbal nyní. Dříve padalo méně bodů – byla možnost utkání zdržovat a bojující hráči spolu skákali rozskoky (což také rozhodlo utkání Jičín x Nová Paka o postup) dnes řešené pravidlem o alternativním držení míče.

Nazávěr jsme pana Kvačka vyzvali k návštěvě každoročního velikonočního turnaje generací, který ale kvůli coronaviru neproběhl a jeho uskutečnění se plánuje na září 2020. Snad se brzy opět uvidíme.

 

TN BSK

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E