Kadetky U17 na MČR - 7 místo

Tímto blahopřejeme kadetkám k postupu na MČR EXL U17, je to pro hráčky, trenéry i níš oddíl historický úspěch, hned po první sezóně v extralize U17. MČR U17 je v Hradci Králové, v termínu 3. - 5.5.2024 tak přijďte fandit našim holkám.

 


Jičínské kadetky U17 po úspěšném play-off extraligy s Levharticemi Chomutov měly tu čest se utkat na mistrovství ČR s nejlepšími družstvy republiky. První májový víkend se v Hradci Králové sešla elita Českého basketbalu: Sokol Hradec Králové, Žabiny Brno, HB Basket, Tygři Praha, USK Praha, Sparta Praha, Sluneta Ústní nad Labem - všechny týmy s vynikajícím zázemím, tradicí a profesionálními trenéry, posledním účastníkem jsme my - Jičín.

Nebyla to žádná legrace, po slibném začátku s Hradcem - budoucí mistryně ukázaly, jak se hraje rychlý a agresivní basket, stejně tak i po druhém utkání s USK se nám točí hlava ještě dnes. Nicméně turnaj si užíváme, díváme se hru ostatních a jsme rádi, že tu můžeme hrát, kdo by to v září řekl? V neděli nás čeká Sluneta a šance na první výhru, ale naše dvě prohry s tímto soupeřem běhěm základní části jsou varovné. Na kurtu však holky řádí, sypeme do nich jednu trojku za druhou a slavíme, ano slavíme skvělé sedmé místo.

Holky se se svou vášní a prací v celé sezóně prokousaly na prestižní turnaj a tam myslím udělaly výborné jméno BSK TJ Jičín, městu a nakonec i sobě. A tak tým kadetek moc děkuje všem trenérům, vedení klubu a rodičům, jen díky jim jse mohli prožít jeden z výnamných víkendu Jičínského basketbalu.

M.C.

 

Fotografie k článkuAktuální výsledky

DatumZápasSkóre
21.04.BK Sojky Pelhřimov – Jičín64 : 46Více
20.04.SKB Tišnov – Jičín50 : 63Více
7.04.Jičín – AŠ Mladá Boleslav91 : 33Více

Adresa sportovní haly

Mapa sportovního areálu v Jičíně

Sportovní areál
Revoluční 863
Jičín
506 01

GPS

50°26'28.914"N, 15°21'46.588"E