Nikola Doškářová102/150,03
Pavla Křížová000/0-2
Liliana Kuželková000/0-0

Komentář trenéra:

Třetí a poslední pokus zajistit si Extraligu jsme měli v neděli na USK. Ráno uspěli oba favorité. Pardubice vyhrály v Brně +14 a HK na Nuslích +4. Takže poslední zápas naší skupiny měl rozhodnout. Výhra = postup Jičína, prohra = postup HB Praha. USK nastoupilo kompletní, u nás byl otazník stále nad Čapkovou, která se rozcvičovala v bolestech.
     Do utkání jsme vstoupili pro nás v netradiční sestavě, kdy jsme provedli změnu v základní pětce dle USK, což se zřejmě vyplatilo. Výborná obrana, zisky a především lepší hra v soubojích 1 na1 přinesla fauly USK a pro nás trestné hody, které nás v tomto utkání nečekaně podržely. V první čtvrtině 14/11. Ke konci první čtvrtiny jsme dovolili soupeři snížit ze stavu 6:17 (z pohledu domácího USK) na konečných 17:19 po první části. Do druhé čtvrtiny jsme nastoupili se stejnou chutí (zvládla i Čapková přes bolest) a zvýšili si vedení až na pěkných 25:36. Před odchodem do šaten ještě ale USK opět snížilo na 34:40. Po změně stran díky jiné sestavě v první čtvrtině proti obvyklostem jsme nastoupili s oběma pivotkami (Rychetníkovou a Čapkovou) a soupeři pomalu utíkali. Bodově nás podržela Šebíková s Čapkovou, která udělala i výborný kus práce na doskocích. K ní se přidaly všechny ostatní hráčky. Ve 24. minutě 37:53, po třech částech 47:61. Vístězství se blížilo, ale stále nás čekalo posledních 10 minut, Rychetníková a Přenosilová po 4 faulech. Bohužel během první minuty se obě vyfaulovaly, naštěstí vydržela dohrát Čapková. Soupeř dokázal ještě snížit na 54:65 a 56:67, ale na více již neměl sil.
     Radost hráček byla veliká, především díky tomu, že všechna vítězství v základní části si holky musely vybojovat. Soupeři jsou proti nám vyšší a mohutnější a tak jsme neměli žádná lehká utkání. Navíc postup do extraligy je pro Jičín historický, protože mládežnická extraliga se v Jičíně ještě nehrála. Kdysi za bývalého režimu se Jičín v chlapeckém basketbalu dostal do tehdejší 1. ligy a i na MČR, ale to je již několik desítek let zpět. V ženském basketbalu se však tak ještě nestalo.
     Často nevyzdvihuji jednotlivé hráčky, ale dnes nás podržela hodně Barča Čapková, která odehrála téměř 30 minut s bolestmi v kotníku, k ní se bodově přidala Šebíková. Každopádně podporu měly obě i od všech ostatních, i mladých minižákyň roč.2000, které statečně bojovaly. Všem patří dík za základní část a blahopřání k postupu, který si určitě zaslouží.