Nikola Doškářová202/2100,03
Pavla Křížová000/0-3
Nela Michálková000/0-0

Komentář trenéra:

V neděli nás čekal favorizovaný tým BK Brno (IMOS) v hale Rosnička, kde Jičín asi ještě nikdy nehrál.Brno zde hraje i euroligu.Před zápasem nikdo nečekal žádné překvapení,před 14 dny nás Brno doma porazilo 32:88.Výšková převaha hráček Brna je proti nám více než výrazná.Brnu chybí rozehrávačka Benešová, nám nemocná Truhličková.
     Do utkání jsme vstoupili lépe,ve 3. minutě vedeme 0:4.Až v 8. minutě jde Brno do vedení na 8:5.Čtvrtina končí nízkým skóre 11:7.Ani jeden tým se nemohl trefit do koše. Na naší straně byla důvodem výšková převaha soupeře, zbrklé střely díky mnoha blokům od nejlepší hráčky soupeře Vitulové spolu s Tomancovou (obě cca 190 cm). U Brna bylo nízké procento způsobeno zřejmě vysokým nasazením a bojovností našich dvou „pivotek“ Rychetníkové a Čapkové (obě cca 175 cm), které s podporou ostatních odváděly výbornou práci pod oběma koši. Výsledek mohl být ještě lepší, protože díky chybě rozhodčích byl jeden faul klíčové hráčky Vitulové připsán Brabencové a tak Vitulová místo se třemi fauly odešla z této čtvrtiny pouze se dvěma.
     Druhá čtvrtina kopíruje první, na obou stranách nízké procento zakončení. Až do 6. minuty druhé čtvrtiny jsme nemohli dát koš a Brno nám uteklo na 19:7. Teprve po té z trestných hodů uspěla prvním bodem v této čtvrtině Doškářová. Do poločasu ještě snižujeme na pro nás velice pěkný výsledek 22:13.Po změně stran pokračujeme velice bojovným výkonem, který dělal Brnu  velké problémy a jeho převaha byla mírná jen díky výškové výhodě. Po třech čtvrtinách Brno vede 37:23. Když na začátku poslední čtvrtiny v 1. minutě vede Brno dvěma trestnými hody 39:23, nikdo již nečekal jiný výsledek než vítězství Brna. To co se nyní začalo dít, bude zřejmě ještě dlouho černou můrou hráček Brna i jejich trenérů. Nejprve skóruje Čapková, výborným doskokem své střely Hlavová, konečně se střelecky trefí Přenosilová, vypíchnutý míč Kobrlové se zakončením v protiútoku a skóre je rázem 39:31. Naše hráčky ožívají, a donutí Brno udělat chyby při vyhození po koši, ze kterých Rychetníková dvakrát skóruje na 39:35. Výborná obrana, odstavení a doskoky všech hráček na naší obranné polovině Brno hodně nalomí. Další koš přidává Čapková a skóre je 39:37. Jedinou trojkou v tomto zápase Přenosilová otáčí skóre na 39:40. Teprve v této době po dlouhých 7 minutách dává Brno z rukou Vitulové poslední a jediný koš ze hry na 41:40. Výborně brání Hlavová, která získá dva útočné fauly od rozehrávačky Brabencové, následně ji bere míč a driblinkem přes celé hřiště výborným únikem dává této hráčce koš na 41:42.Brabencová fauluje a pro pátý faul opouští hřiště (1 faul byl ten Vitulové). Faul trestá jednou šestkou Přenosilová na 41:43. Brno střílí, nedává a opět výborné odstavení, doskok a při přechodu získaný faul, Přenosilová opět jednu šestku na 41:44. Brno díky naší obraně nestihne přejít na útočnou půlku a poruší pravidlo 8 vteřin.Do konce cca 26 vteřin a my máme útok.Snažíme se udržet míč, ale nechaly jsme dlouho Přenosilovou v driblinku, Brno získá míč, nedává, náš výborný doskok a protiútok,který v poslední vteřině zakončuje Šebíková na 41:46. Radost na lavičce je obrovská, holky vyskočí a v domnění, že je konec zápasu, vběhnou do hřiště. Bohužel chyběla ještě vteřina. Takže naše lavička dostává TCH, Vitulová střílí trestné hody, promění pouze jeden na 42:46. Brno má ještě z poloviny hřiště míč, ale 4 body za 1,5 vteřiny již nelze dát, a tak naše hráčky famózně porážejí tým BK Brno, který v této sezóně prohrál pouze v Prostějově 82:63 a v Hradci Králové 64:50. Více ke stavu tabulky v aktualitách...