Anna Wágenknechtová000/0-3
Sabina Horynová000/0-1
Tereza Volechová000/0-2

Komentář trenéra:

Poslední sobotní utkání mělo rozhodnout o druhém místu ve skupině a tím pádem o nedělní boj o třetí příčku turnaje. Náš soupeř bude hrát stejnou skupinu žákovské ligy, takže to bylo takové měření sil před ligovým utkáním. Litoměřicím chyběla jedna šikovná rozehrávačka. Náš tým byl kompletní, ale v poločase musela odejet Křížová a Doškářová musela odehrát jen málo minut (viz. komentář s Litomyšlí). Litoměřice mají jednu šikovnou, a hodně vysokou hráčku Tmějovou, která nám dělala velké problémy v kvalifikaci o MČR st.minižákyň na jaře, když se Trutnov spojil právě s Litoměřicemi, aby nás porazil. Takže naše hráčky měly velkou chuť právě tohoto soupeře porazit.
     První koš daly Litoměřice 2:0, ale následně výbornou obranou a hrou do protiútoku vedeme 2:8. Bohužel závěr čtvrtiny však patří soupeři a vyrovnává na 12:12. Až do poloviny druhé části (ve které nehraje litoměřická Tmějová) je hra i skóre vyrovnané, pak ale přichází výborná hra Hlavové a její úniky do uvolněného vymezeného prostoru a dává několik košů či střílí trestné hody. V poločase vedeme 24:32. I ve třetí části máme již ve hře navrch, i když se vyfaulovala po odjezdu Křížové naše další v tuto chvíli jediná vyšší hráčka Doškářová. I přesto zvyšujeme vedení na 29:42. Do této doby nám klíčová hráčka soupeře dává pouze 3 body. Ve čtvrté části zkoušíme různé sestavy a hráčky, které do této doby měly méně minut. To nahrává právě Tmějové, která sama dává 10 bodů a snižuje na 39:42. Stejně však jako s Litomyšlí se projeví zkušenost našich hráček z loňského ročníku žákovské ligy s ročníkem nar. 1999 a utkání dovedeme do vítězného konce, když se ve čtvrté čtvrtině o bodové konto podělí opět Hlavová, tentokráte spolu s Truhličkovou. Konečný stav je 47:53.
     Pozitivní na dnešních utkáních byla zvyšující se kvalita našeho výkonu a to i přes tři zápasy za sebou. Překvapivě jsme fyzicky vydrželi, cože je dobré znamená do sezóny. Vždyť například pro Litoměřice to bylo první utkání dne, zatímco naše hráčky již měly dvě utkání za sebou. Ve všech zápasech jsme hráli velmi dobře kolektivně a i přes mnoho nedaných možností lze výkon hodnotit pozitivně. Nejlepší hráčkou dne byla Hlavová, která předvedla výborné výkony. Bojovností mile překvapila Rudolfová a svou hrou i Křížová. Na dvojciferné číslo v bodech se za všechna utkání dostala ještě Truhličková, Klozová a Michálková.
     Na závěr je třeba ještě znovu připomenout, že jsme v dnešních utkáních hráli jako tým a své odehrály všechny přítomné hráčky. To je třeba mít na paměti i v dalších zápasech.