Zuzana Coufalová000/0-0
Eliška Suchardová000/0-1
Markéta Kolcová000/0-3

Komentář trenéra:

Nedělní záloha Brna, extraligových Žabin, vyhrála v sobotu v Pardubicích a do Jičína si rozhodně přijela pro dva body za vítězství. Soupiska tohoto týmu je hodně široká, do Jičína přijelo jedenáct hráček.
     Od počátku utkání bylo vidět, že Brno je mnohem zkušenějším soupeřem a hraje s přehledem a poměrně dobře organizovaně. To stejně jako v sobotu dělalo problém našim hráčkám především v obraně. Naštěstí hráčky z Brna neměly jistotu v zakončení z počátku první čtvrtiny a tak držíme krok. V 6. Minutě je stav vyrovnaný 10:10, následně 12:12. Před koncem první čtvrtiny však jde Brno do vedení na 14:18. Celé čtyři minuty ve druhé části se nemůžeme trefit, šestky máme 0/4, a tak ve 24. Minutě prohráváme již 14:22. Naši první trojku dnes dává Fejfarová a dalším košem Čapkové snižujeme na 19:22 a jsme znovu ve hře. Poločasové skóre 25:28 je pro nás velice příznivé.
     Až do 25. minuty jsme se drželi 30:31, ale bohužel nám postupně docházely síly a ve 28. minutě prohráváme 32:37. Nedaří se nám zastavit soupeře jinak než faulem. Bohužel zkušené hráčky Brna proměňují trestné hody a tak prohráváme po třech částech hry 36:44. Brnu jsme dovolili za poslední dvě minuty třetí čtvrtiny střílet 10 TH, z nichž 8!! Bylo úspěšných. Jiný koš za tuto dobu Brno nedalo.
     Sice ještě Ježková na začátku poslední části sníží na 38:44. Pak ale úsek, ve kterém Brno utíká na 38:52, rozhoduje o vítězi tohoto zápasu. Na snížení nám již síly nestačí, ani trojka Hlaváčové na 41:52 nás nenakopne a tak prohráváme toto utkání 45:59.
     Je třeba říci, že soupeř byl více zkušený a bylo to vidět po celé utkání. Nám se bohužel nedařilo tak střelecky jako v sobotu a to bylo znát. I přes snahu se větší část hráček stále jakoby bála hrát, uvolnit se ve hře a nebýt nervózní. I tak lze víkend zhodnotit úspěšně, protože Kyjov v sobotu vyhrál v Pardubicích a my tak máme proti tomuto soupeři náskok. V naší skupině jsou cca 3-4 soupeři, se kterými se můžeme poprat o umístění na 8., případně 7. místě, které znamená jistotu soutěže pro příští rok. Místo 8. – 11. Po základní části znamená boj v nadstavbě o dvě místa, která zajistí soutěž pro příští sezónu. Poslední po základní části, tedy tým na 12. místě padá z DL přímo.