Výsledky zápasů

žákovská liga – mladší žákyně U14 – 2013-2014

13.10.2013 BSK TJ Jičín – Basket Slovanka 79 : 77 pp (26:18, 39:36, 56:50, 69:69)

Komentář trenéra:

Po sobotním odpočinku, kdy nedorazil pro nemoc nedorazil BK Prosek, nás čekal jeden z favoritů naší skupiny Slovanka. Ta vyhrála před 14 dny v České Lípě 53:67. Rozhodně jsme čekali velice těžké utkání, které však mělo skončit vítězně pro našeho soupeře. Naštěstí vše dopadlo jinak. Slovance chyběla nejlepší střelkyně Ondroušková, která se v sobotu zranila v Trutnově.
     Do utkání jsme nastoupili s chutí a proti zápasům před 14 dny zahráli výborně první čtvrtinu. V ní proti nám nastoupily dvě další výrazněji bodující hráčky soupeře Jungrová a Michaličková. I přesto jsme předvedli výborný výkon, kdy naše smršť protiútoků dělala Slovance problémy. Ve 3. minutě vedeme 8:4, trojku dává Michálková na 11:4. Rozdíl ve skóre držíme až do 8. minuty kdy Slovanka snižuje na 21:17. V závěru však ještě zahrajeme dva rychlé přechody a vyhráváme první část 26:18. Obě střelkyně Slovanky ve druhé čtvrtině sedí, ale i tak se soupeř nevzdává a snižuje na 27:23. Body Hlavové a Doškářové nás dostávají opět na vyšší vedení 37:29. Závěr poločasu nám nevychází a do šaten odcházíme za stavu 39:36. Po změně stran pro povinné střídání nemůže hrát Rudolfová a Klozová, u soupeře pouze Hajduová. Ovšem náš nápor, který jsme nyní předvedli, Slovanka asi nečekala. Výborná hra v obraně a následně obrovská chuť do rychlého protiútoku nám přináší postupně vedení až 46:38, kdy další trojka Michálkové přinese dvojciferný rozíl 11-ti bodů na 49:38, následně až 53:40. Ovšem síla Slovanky se i nyní ukázala, a postupně vyhrává úsek tří minut 0:8 na 53:48. Třetí trojka Michálkové nás však podrží a tak vedeme po třech částech 56:50. V poslední části padne koš až po dvou minutách, naštěstí z rukou naší Hlavové a to hned dvakrát na 60:50. Když za další minutu vedeme 64:52, již to vypadá, že utkání dovedeme do vítězného konce. Bohužel se však nemůžeme trefit do koše. Soupeř pomalu stahuje a ke vší smůle se ve 36. minutě za stavu 64:60 vyfauluje Michálková. Po dlouhých téměř čtyřech minutách je úspěšná Hlavová 66:60. Ovšem výborná, silová hráčka Slovanky Jungrová nechce prohrát a svojí tvrdostí do zakončení drží Slovanku a ta snižuje až na 66:65. V tuto dobu se však tato hráčka vyfauluje a tak počet opor, které již nemohou hrát, jsou vyrovnané. Toho využívá dalším únikem Hlavová 68:65. Necelou minutu před koncem je stav 68:67 a máme po únicích během pár vteřin až 4 trestné hody. Dva Hlavová a dva Truhličková. Bohužel dává pouze jeden Truhličková na 69:67. V závěru na straně druhé nemine Dlasková a skóre je vyrovnané 69:69. Posledních pár vteřin bylo hodně bojovných a dlouhých, nakonec jsme však ubránili a čekalo nás prodloužení.
     V něm dáváme rychlé body a během minuty vedeme 73:69. Dva fauly po sobě udělá za Slovanku Michaličková, a pro pět osobních chyb musí opustit hřiště. Stav se mění na 75:70, a po chvíli na 75:72. Po krásném protiútoku je tvrdě faulována Doškářová a pádem si poraní ruku a musí ze hřiště. Za Doškářovou nastupuje na trestné hody Klozová a proměňuje druhý na 76:72. Slovanka však bojuje a za půl minuty snižuje na 76:75. Poslední minutu padají body již pouze z trestných hodů. Nejprve naštěstí oba promění Hlavová na 78:75, za Slovanku Falladová nedává, následně Truhličková jeden na 79:75. Další dva trestné hody Slovanky střílí opět Falladová, promění a stav je 79:77. V závěru má možnost ještě zvýšit skóre Rudolfová, nedává však ani jeden, ale i přesto vítězíme 79:77.
     Za toto utkání je třeba pochválit všechny hráčky, jak za práci na lavičce, tak za odvedené výkony na hřišti. A je jedno, kdo jak hrál dlouho. Sice se bodově prosadily jen některé hráčky, ale bez ostatních hráček, které výborně bránily, bojovaly, bychom dnes nevyhráli. Dnes zahrálo družstvo jako jeden tým a vítězství si rozhodně naše hráčky zasloužily. A nic na tom nemění fakt, že Slovanka neměla Ondrouškovou. Holky díky za dnešní výkon.