Kateřina Ježková204/250,00
Eliška Suchardová200/0-1
Kateřina Šolcová000/0-1

Komentář trenéra:

Po sobotním výborné utkání s Havířovem, které jsme v závěru bohužel prohráli, nás čekal další moravský celek, Frýdek-Místek. Vítězství s tímto soupeřem pro nás bylo více klíčové, protože se bude tento tým spolu s námi pohybovat v dolní části tabulky. Frýdek prohrál skoro o 40 bodů v sobotu v Pardubicích.
     V zápase dlouho nepadl koš. Celé 3. minuty se hrálo za stavu 0:0. První body dal nakonec soupeř. Ještě v 6. minutě vedl 5:65. Pak však dva úniky Hlaváčová nás dostávají do vedení 9:6 a od této doby vedení v utkání již nepustíme. První část vyhráváme 14:11. Druhou část zarážíme soupeři první ránu v podobě dvou trojek po sobě (Machová, Čapková) a rázem vedeme 20:11. Pak koše hráček z lavičky, dva úniky Přenosilové a střelecký pokus Šebíkové nás dostávají do vedení až 28:15. Sice do poločasu soupeř ještě lehce snížil na 32:21, ale ze hry jsme nyní měli více.
     Po změně stran nejdříve boduje soupeř 32:23, pak však z naší strany opět nápor a zvyšujeme vedení 39:23. Frýdek se nevzdává, také ví, o co se hraje a tak se mu ještě podaří trojkou snížit na pouhých 9 bodů 43:34. Začátek čtvrté části nás provázejí špatné trestné hody 4/0, naštěstí se dvakrát trefí po doskoku Rychetníková a vedeme 47:34. Utkání pak již kontrolujeme i přesto, že minutu a půl před koncem soupeř sníží na pouhých 10 bodů 53:43. Závěrečný nápor nám však přináší výborný úsek v závěru 7:0 a tak vyhráváme 60:43. Tento rozdíl 17 bodů se nám může v konečném vyúčtování hodit.
     Vítězství jsme potřebovali jako sůl. Navíc po výborném sobotním utkání. I rozdíl je nakonec příjemný, vzhledem k tomu, že na hřišti hrálo 11 hráček na naší straně. Holky si za tento víkend rozhodně pochvalu zaslouží.
     Pokud se podíváme na tabulku, dole jsou hned 4 týmy, které mají pouze 2 vítězství. S jedním jsme zbytečně vysoce prohráli doma (Poděbrady), další jsme tímto utkáním porazili (Frýdek-Místek) a posledním je Krnov, který nás čeká za 14 dní. Všechny tři týmy bychom potřebovali dostat pod sebe, abychom se na jaře vyhnuli případné kvalifikace o DL pro novou sezónu. Pozitivní pro nás je, že kromě Mochanové a Urbancové zůstává náš tým pro další rok stejný. Zatímco u soupeřů některé klíčové hráčky pro věk kadetky opustí. I proto bereme tento rok jako velikou a první zkušenost s dorosteneckým basketbalem. Je škoda, že zahrajeme super utkání s favority soutěže (Brno B či Havířov) a zbytečně vysoce prohrajeme například s Poděbrady, Sadskou či Ostravou B.