Pavla Křížová000/0-0
Markéta Kolcová000/0-2
Barbora Novotná000/0-0

Komentář trenéra:

V neděli přijel dalším moravský celek zvučného jména Valosun KP Brno. V této věkové kategorii nás hráčky Brna ještě neporazily (loňská žákovská liga a kvalifikace). Vzhledem k našemu oslabení (Čapková, Doškářová a v neděli ještě Wágenknechtová) však soupeřky šanci nás konečně porazit měly. Z tohoto celku totiž do extraligové nadstavby nepřestupoval nikdo. V sobotu Valosun zvítězil v Mladé Boleslavi (hrála bez klíčové Krajákové - Trutnov) o cca 20 bodů.
     Do zápasu jsme vstoupili lépe, dali první koš a po trojce Šebíkové vedeme 5:2. Na obou stranách však bylo mnoho chyb a ztrát a uvedené bodové skóre takto bylo až v 5. minutě utkání. Na naší straně se nedaří moc zakončení, Brno brání výrazněji staženě a nám kromě jedné trojky nechce nic padnout. Do protiútoku se tolik nedaří a tak se v útoku trápíme. Prohráváme první část 7:13. Ve druhé části se konečně za tři trefí Michálková a snižuje na 14:15. Dva koše opět dostávají vedení pro Valosun na 14:19, následně 16:21. Těsně před poločasem však zrychleným přechodem a hlavně opět důrazem do zakončení a následnými trestnými hody vyrovnáváme na 21:21. Přesto Valosn dá ještě koš a v poločase prohráváme 21:23. To co dostaly naše hráčky za pokyny v poločase, však splnil náš soupeř. Byl důraznější, hrál s větší chutí a když za stavu 23:27 vstřelil dvě trojky po sobě na 23:33, vypadalo to, že Brno se bude radovat z vítězství. Náš výkon se ani po dvou oddechových časech nijak výrazně nezměnil a úspěšnost v zakončení byla stále mizivá. Prohráváme před poslední čtvrtinou 29:43. Od této chvíle mají hráčky pokyn pro velmi agresivní obranu po celém hřišti. Konečně se trefíme i z delší vzdálenosti, dva koše dá Truhličková a snižujeme na 33:43. Ovšem přemíra snahy za každou cenu získat míč přináší chybu, koš s faulem a TH na straně Brna 33:46. Ovšem holky bojují, sníží na 37:46, následně ještě jeden koš pro Brno 37:48. To co se nyní dělo na hřišti bude ještě asi dlouho noční šňůrou Valosunu. Precizní obrana, tlak nejenom na hráčku s míčem, ale vysoké množství zisků při přihrávkách nám dává možnost snížit na 41:48. Nyní po zisku Hlavové nesportovně při přechodu do rychlého protiútoku fauluje Večeřová. Bohužel Hlavová nedává ani jedno TH, ale po výhozu z půlky pak po domluvené akci skóruje Truhličková 43:48. Neskutečná agresivity a bojovnost, krásné rychlé protiútoky, které soupeř zastavoval pouze faulem, přináší totální obrat zápasu a šňůru pro Jičín 20:0. Během čtyř minut se stav změní z 37:48 na 57:48. V poslední minutě dává Brno poslední bod, jeden trestný hod, na který v závěru odpovídá trojkou Truhličková na konečných 60:49.
     Za první tři čtvrtiny, tedy především za třetí by hráčky měly dostat kárání, ale to co předvedly v poslední části si zaslouží pochvalu a vymaže vše, co bylo před tím. Hráčky z Brna snad nevěděly ani, odkud přijely. Tak tvrdý úder to z naší strany byl. Poslední čtvrtinu jsme vyhráli 31:6. Všechny holky si zaslouží pochvalu, škoda že takto neumíme hrát pravidelně, pak bychom si možná zahráli i zmiňovanou extraligovou nadstavbu, která nám bohužel utekla. Bodově nás v poslední čtvrtině podržela Truhličková, která v této části dala 14 bodů. V utkání pak Rychetníková s 23 body.