Tereza Mikulová200/0-3
Martina Kührová202/2100,03
Tereza Kozáková200/0-0

Komentář trenéra:

Na první utkání jsme nastoupili kompletně posíleni o hostující hráčky. Ze základního kádru chyběla pouze Dlouhá (osobní důvody), a dále mladé dorostenky Babáková, Holcová a Klozová (účast na volbách). Vzhledem k doplnění však nebyla jejich nepřítomnost problematická.
     Zlín je jednoznačně vyšší a silovější, a především zkušenější, ale také podstatně věkově starší. Proto jsme zvolili od počátku rychlou hru založenou na rychlém přechodu. Což se vyplatilo a po 4 minutách jsme vedli 7:0. V 9.minutě pak 17:10. Po první části hry 21:15. Snad ukolébání, že utkání bude jednoduché jsme polevili ve druhé části hry, naopak soupeř předvedl překvapivou bojovnost a nasazení, i rychlost a mnoha protiútoky nám vše vrátil a již v 16.minutě zápasu vyrovnal na 25:25. Do vedení šel poprvé trojkou Menšíkové v 19.minutě na 30:32. V poločase pak Zlín vedl 30:36. Po změně stran jsme chtěli utkání otočit a začali bránit zónu. Což se chvíli dařilo, ale bohužel jsme nemohli dát koš. Ve 25. minutě Zlín stále vedl 40:44. Následná změna na osobní obranu přinesla kýžené ovoce podpořené i úspěšným zakončením a poslední 4.minuty třetí čtvrtiny jsme vyhráli 13:2. K tomuto nám pomohla druhá nesportovní chyba pivotky Zlína Mrázkové a tím jsme měli více prostoru pod koši. Ze stavu 40:44 jsme vyskočili na 53:46. Soupeř se ale nevzdával lehce a během prvních 3.minut poslední části snížil na 53:50 a začala tahanice o vítězství, kdy jsme stále vedli rozdílem cca 2 - 8 bodů. Dokonce v 39.minutě až o 11. Soupeř tedy ještě v závěru snížil, ale už nedokázal vyrovnat. Snížení jsme dovolili díky několika chybám v závěru, kdy i přes využití oddechových časů a posunutí naší hry na útočnou polovinu, soupeř skóre dokázal upravit na konečných 80:74.
     První vítězství je pro nás velice cenné, protože Zlín pro nás není jednoduchý soupeř díky výšce a síle, kterou disponuje. Utkání na jejich hřišti nebude rozhodně jednoduché a hodně bude záležet, v jakém složení tam budeme hrát.

V tomto utkání všechny hráčky odevzdaly dobrý výkon, a proto mohlo hrát všech 11 hráček.