Kateřina Vařechová200/0-0
Petra Maternová200/0-2
Tereza Kozáková104/125,02

Komentář trenéra:

V neděli přijel soupeř BK Příbor, který v sobotu prohrál vysoce v Mladé Boleslavi. Tento tým v loňském roce skončil na 3. místě po základní části. V letošní sezóně ale trénuje minimálně a a tak výkony nejsou na takové úrovni. Stále má však svou sílu a jistě odehraje utkání, ve kterých překvapí. Na naší straně proti sobotě došlo k doplnění o Babákovou (v sobotu na volbách) a Holcovou místo Mikulové.
     Do začátku utkání jsme vstoupili podstatně vlažněji než v sobotu a navíc jsme nedali nějaké bodové šance, a tak soupeř vedl v 5. minutě utkání 5:9. Po oddechovém času hráčky začaly více bojovat a rázem jsme vedli 12:9, následně až 16.9. Po první části hry 18:14. I ve druhé části jsme měli mírně navrch, avšak soupeř stále vzdoroval. V poločase jsme vedli pouze 35:28. Toto mohlo být způsobeno i častým střídáním a zapojením do hry všech 12-ti hráček. Po změně stran Příbor snížil na 35:32, následná šňůra 9 bodů nás poslala opět do vyššího vedení na 44:32. Tento rozdíl jsme do konce třetí části ještě navýšili trojkou Nečesané z velmi dlouhé vzdálenosti v posledních vteřinách období na 55:40. Do poslední části nastoupila kompletní pětka hostujících hráček bz Trutnova, která za stavu 61:42 byla postupně střídána jičínskými hráčkami. V průběhu střídání soupeř snížil na 63:47. Tento rozdíl jsme drželi až do 38. minuty utkání kdy po trojce Rektoříkové bylo skóre 66:50. Za poslední minutu se nám pak podařilo rozdíl ve skóre navýšit pro případnou odvetu a boje o možná lepší vzájemná utkání s tímto týmem na konečných 73:52. K navýšení pomohly i dvě technické chyby lavičce družstva Příboru a následné trestné hody Nečesané 4/3.
     I v nedělním utkání hrálo všech 12 hráček, dokonce všechny bodovaly. Zisk prvních čtyř bodů je pro nás velice důležité. Z jičínských hráček překvapila svým výkonem V.Nečesaná. Velice platné byly obě hráčky ze ŽBL Tothová a Bělohoubková. Nasazení a bojovnost však předvedly všechny hráčky. Doufejme, že toto nasazení všem vydrží. Obě utkání měla charakter poměrně rychlé hry a pro diváky byla jistě zajímavá. Děkujeme za jejich podporu. Snad bude i příště hlediště plné, jak tomu bylo například v sobotu.