Čtyři vysoké výhry a dvě prohry – to je souhrn zápasů ze soboty 25. 2. 2012

Dopoledne v tělocvičně sportovního areálu juniorky U19 vysoko přehrály soupeřky z Vysokého Mýta (138:8 a 141:18) a posunuly se na aktuálně druhé místo tabulky jeden bod za vedoucí Havlíčkův Brod. Nejlepší střelec týmu byla Monika Kynčlová s průměrem 21,5 bodu na zápas, které zdatně sekundovala Tereza Kordíková a Veronika Smolíková s průměrem 18 bodů na zápas.

Mladší minižákyně U12 si zajely pro dvě výhry (65:33 a 98:22) na palubovku posledního týmu do Jablonce nad Nisou. Střelecky se nejvíce dařilo Barče Truhličkové 57 bodů, Míše Čechové 30 bodů a Markétě Přenosilové 26 bodů. První koš zápasu padl díky nepřesnostem v zakončení až po 2 minutách hry, ale pak to začalo. O prvních sedm bodů se postarala Nikča Doškářová (0:7). Za stavu (0:11) si domácí trenérka vzala první oddechový čas, ale naše holky to nezastavilo a skóre dál narůstalo (0:15) a po čtvrtinách (4:17, 9:36, 17:51) byl konečný výsledek (33:65) ještě milosrdný. Jičínu se totiž pět minut před koncem zápasu vyfaulovala Nikča Doškářová, po dvou minutách přibyla ještě Markéta Přenosilová následována Nelčou Michálkovou a konec zápasu nestihla ani kapitánka Áďa Hlavová. V druhém zápase holky ještě více přidaly na rychlosti, zlepšily přesnost v zakončení, pohlídaly si fauly a k vytoužené stovce chyběl pouze jeden koš (7:22, 12:54, 16:84, 22:98).

V sobotu odpoledne bylo na programu okresní derby, když jičínské nejmladší minižákyně U11 po vyrovnaném průběhu obou zápasů nakonec podlehly na palubovce Nové Paky (64:42 a 59:32) a jsou stále bez výhry na posledním místě tabulky. Za Jičín se nejvíce prosadila Kateřina Všetečková, celkem 22 bodů a Aneta Dyntarová 18 bodů.